اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

تأکید رییس‌جمهور غنی و وزیر امور خارجه‌ی اندونیزی بر گسترش روابط میان دو کشور

اطلاعات روز: رییس‌جمهور محمد اشرف غنی و رتنو مارسودی، وزیر امور خارجه‌ی اندونیزی امروز در ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان دیدار و بر گسترش روابط میان دو کشور تأکید کردند.
خانم مارسودی امروز (دوشنبه، ۱۵ عقرب) در رأس یک هیأت عالی رتبه‌ی دولت اندونیزی به کابل آمد.
در دیدار او با آقای غنی، محمد کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح، صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه و محمد اکرم خپلواک، رییس دارالانشای شورای عالی صلح حضور داشته‌اند.
آقای غنی گفته است که حکومت افغانستان علاقمند است از تجارب مثبت اندونیزی در عرصه‌ی صلح پایدار استفاده کند.
غنی افزوده که مسئولان شورای عالی صلح افغانستان در سفر قریب‌الوقوع شان به اندونیزی، بحث‌های مفصل در این خصوص خواهند داشت که چگونه از تجارب این کشور در زمینه استفاده صورت گیرد.
رییس‌جمهور همچنان با اشاره به فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری در افغانستان، از وزیر امور خارجه‌ی اندونیزی خواست که تاجران و سرمایه‌گذاران کشورش را تشویق کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان را شناسایی و سرمایه‌گذاری کنند.
خانم رتنو مارسودی، وزیر امور خارجه‌ی اندونیزی از تعهد رهبری کشورش برای همکاری پایدار با افغانستان اطمینان داده و بر گسترش روابط مردمان دو کشور به‌خصوص علمای اندونیزی و افغانستان، تاکید کرده است.
مارسودی همچنان آمادگی کشورش را به‌خاطر همکاری در زمینه‌ی توانمند‌سازی زنان افغانستان بیان کرده و گفته است که کشورش آماده‌ی هرگونه همکاری در پروسه صلح افغانستان می‌باشد.
رییس شورای عالی صلح افغانستان در این دیدار از دولت اندونیزی برای حمایت از پروسه صلح افغانستان و آمادگی این کشور برای همکاری در این خصوص تشکری کرده است.
آقای خلیلی گفته است که می‌خواهد از تجارب اندونیزی در عرصه‌های مختلف به‌خصوص صلح پایدار با اجندای واضح در سفر قریب‌الوقوع خویش به این کشور، استفاده کند.

مشاهده در منبع اصلی