اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

کشته شدن نزدیک به ۶۰ دهشت افگن در ۵ ولایت افغانستان

دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید، در جریان عملیات‌های تصفیوی و خاص نیروهای دولتی در ۵ ولایت کشور نزدیک به ۶۰ دهشت‌افگن کشته شده‌اند.
وزارت دفاع در بیانیه‌یی گفته‌است که در اثر ضربات هوایی نیروهای دولتی در ولسوالی سبزخوش ولایت فاریاب ۱۴ دهشت‌افگن کشته و ۱ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.
وزارت دفاع اضافه کرده است که گروه‌های تروریستی در ولایت‌های هلمند و غزنی نیز تلفات زیادی متقبل شده که در ۲۴ ساعت گذشته طالبان در ولسوالی‌های واغظ و آب‌بند ۱۴ تن اعضای خود را از دست و در ولسوالی نادعلی ۲۹ تن دیگر شان کشته و زخمی شده‌اند.
مسؤولان مطبوعاتی وزارت دفاع از تلفات طالبان در ولایت‌های قندز و بغلان نیز گزارش داده و گفته‌اند که طالبان تنها در یک نبرد رویایی روی با نیروهای دولتی در بغلان مرکزی، ۱۳ کشته و ۱۱ زخمی داده‌اند.
از سوی این وزارت خاطرنشان ساخته‌است که نیروهای اردوی ملی افغانستان توانسته از نقاط مختلف کشور، ۴۵ حلقه ماین را کشف و خنثی نمایند که با این اقدام شان از تلفات مالی و انسانی جلوگیری کرده‌اند.
وزارت دفاع از تلفات نیروهای امنیتی در جریان‌های عملیات‌های نیروهای نظامی و پولیس چیزی نمی‌گوید، اما گروه طالبان با نشر خبرنامه‌های ادعا می‌کنند که تلفات زیادی بر پولیس محلی بر شماری از ولایت افغانستان وارد کرده‌اند.
سخن‌گوی وزارت ملی نیز می‌گوید که در این اواخر نیروهای دولتی عملیات‌های را جهت پاک‌سازی تروریستان راه‌اندازی کرده و حمایت‌های زمنینی و هوایی از آنها نیز افزایش یافته‌است.
گفتنی‌ست، مسؤولان ارتش روز گذشته نیز گزارش داده بودند که نیروهای دولتی توانسته‌اند که در جریان عملیات‌های شان، نزدیک به ۵۰ دهشت‌افگن را هلاک نمایند.

 

مشاهده در منبع اصلی