اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

۷ داعشی در حملۀ هوایی در ننگرهار کشته شدند

مسؤولان امنیتی در شرق افغانستان می‌گویند که در حمله‌های هوایی بر ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، ۷ تن از اعضای داعش کشته شده‌اند.
فرمان‌دهی امنیه ولایت ننگرهار می‌افزاید که حمله‌های هوایی توسط طیاره‌های جت ناوقت روز گذشته در مروبوطاتی از ولسوالی اچین راه‌اندازی شده بوده‌اند.
مسؤولان مطبوعاتی فرمان‌دهی امنیه ولایت ننگرهار خاطرنشان ساخته که در نتیجۀ حمله‌های هوایی طیاره‌های جت، ۷ تن از اعضای داعش در ولسوالی اچین کشته شده‌اند.
به اساس اطلاعات این دفتر، در جریان این حمله‌های هوایی، به باشنده‌گان ولسوالی اچین و نیروهای امنیتی کدام آسیبی نرسیده‌است.
گفتنی‌ست دفتر والی ننگرهار روز گذشته نیز گفته بود که در حمله‌های هوایی طیاره‌های بدون سرنشین در این ولایت، ۱۵ داعشی کشته شده‌‌اند.
ننگرهار از جمله ولایت‌های‌اند که به اساس اظهارات مقام‌های حکومتی، نشانه‌های گروه‌ داعش برای اولین‌بار در این ولایت دیده شده‌اند.
حامد کرزی، رییس جمهور پشین هم‌چنان در جریان ماۀ گذشته، دریک نشست خبری درکابل گفت که گروه داعش در ننگرهار توسط چرخ‌بال‌های خارجی حمایت می‌شود.
وی در این بخش، از امریکا انتقاد کرد و گفت که آن کشور به طور همه‌جانبه از این گروه در افغانستان حمایت می‌کند و این را هم گفت اگر واشنتگتن داعش را حمایت نمی‌کند، باید بگوید که چرخ‌بال‌های خارجی از کدام کشور وارد افغانستان شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی