اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 13 جوزا , 1397

پیشنهاد پاکستان برای از بین بردن پناهگاه های امن هراس افگنان به افغانستان

جنرال قمر جاوید بجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان گفته‌است مشکل پناه‌گاه‌های امن طالبان و شبکۀ حقانی با هم‌کاری دوجانبۀ کابل و اسلام‌آباد حل می‌شود.
به گزارش روزنامۀ دیلی تایمز، یک منبع حکومتی پاکستان گفته‌است که جنرال بجوا در دیدار با رییس جمهور و دیگر مقام‌های حکومت افغانستان بر هم‌کاری‌های دوجانبه تاکید کرده‌است.
او گفته‌است که مقام‌های پاکستانی از حکومت و مقام‌های افغانستان خواسته‌اند تا سفارش‌های‌شان را در این زمینه با اسلام‌آباد شریک بسازند تا چاره‌یی برای حل مشکلات سنجیده شود.
منبع گفته‌است که در جریان دیدار ماه اکتوبر بجوا با مقام‌های حکومت افغانستان، دیگر مسایل هم به بحث گرفته شده و از طرف افغانستان مسئلۀ راکت‌پراگنی‌های پاکستان به خاک افغانستان نیز شریک شده‌است.
این در حالی‌ست که به اساس راه‌برد جدید امریکا برای افغانستان و اسیای جنوبی، فشارهای زیادی بالای پاکستان وارد گردیده تا پناه‌گاه‌های امن هراس‌افگنان را در خاکش نابود کند.
در همین حال، خواجه آصف اخیرا گفت که ایالات متحدۀ امریکا استراتیژی جدیدش را به اساس نظر جنرالان شکست خورده در افغانستان طراحی کرده و باید آن را تغییر دهد.
از سویی، این منبع در وضعیتی چنین اظهاراتی را به دیلی تایمز گفته که حکومت پاکستان هنوز ادعا می‌کند پناه‌گاه‌های امن هراس‌افگنان در پاکستان نیستند و پس از عملیات نظامیان آن کشور فرار کرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی