اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

نخست وزیر روسیه عبدالله را به نشست سازمان همکاری های شانگهای دعوت کرد

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان به دعوت نخست وزیر روسیه در نشست حکومت‌های سازمان هم‌کاری‎‌های شانگ‌های اشتراک می‌کند.
الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل قبل از چاشت ام‌روز( یک‌شنبه، ۱۴ عقرب) با داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور دیدار کرده و هردو طرف روی موضوع‌های مختلف گفت‌گو کرده‌‌اند.
سفیر روسیه در این دیدار دعوت‌نامۀ دمیتری میدویویوف، نخست وزیر کشورش را به‌خاطر دعوت اقای عبدالله در نشست سران حکومت‌های سازمان هم‌کاری‌های شانگ‌های به او تقدیم کرده‌است.
از سوی هم، داکتر عبدالله دعوت نخست وزیر روسیه از بهر اشتراک در نشست سازمان شانگ‌های پذیرفته و در عین حال خواهان هم‌کاری مسکو در بخش‌های مختلف با افغانستان شده‌است.
آقای عبدالله در این دیدار با سفیر روسیه در کابل در مورد مبارزۀ مشترک علیه هراس‌افگنی و ترویزم که دشمن همه‌ کشورها محسوب می‌شود، تاکید کرده و از مسکو خواسته تا کشورش را در قسمت رسیده‌گی به حوادث طبیعی هم‌کاری نماید.
باید خاطر نشان ساخت که مقام‌های روسی گفته‌‍اند که مسکو آماده‌است تا افغانستان را در بخش رسیده‌گی به حوادث طبیعی هم‌کاری نماید.
گفتنی‌ست که افغانستان از جمله کشورهای‌ست که شهروندانش قربانی‌های زیادی را در وقوع حوادث طبیعی داده‌ و مقام‌ها هم نتوانستند که کمک‌ها را به اسرع وقت به قربانیان برسانند.

مشاهده در منبع اصلی