اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 عقرب , 1397

روند انتقال قوای سرحدی به وزارت دفاع آغاز شد

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که مرحله نخست اسناد دوره تسلیمی دفاتر و پرسونل نیروی سرحدی را با وزارت داخلۀ این کشور امضا کرده است.
دگرجنرال جان‌خان، رئیس پلان و پالیسی ستردرستیز وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه در نشستی خبری گفت، این اسناد امروز میان مسؤولان اداره پیژنتون‌های وزارت‌های دفاع و داخله امضا شده است.
او افزود که تمام اسناد پرسونل و تجهیزات نیروهای سرحدی تا دهم جدی تکمیل می‌گردد و سپس در مراسم رسمی، رهبری و تمام امور قوای سرحدی را وزارت دفاع به دوش خواهد گرفت.
جنرال خان‌جان تأکید کرد "نیروهای سرحدی در دو بخش عمده فعالیت می‌کنند که یکی آن پولیس سرحدی و بخش دومی آن قوای سرحدی است. مطابق حکم رئیس جمهور قوای سرحدی به وزارت دفاع انتقال می‌یابد؛ اما پولیس سرحدی در چارچوب وزارت امور داخله، کماکان باقی می‌ماند".
به گفتۀ وی، هیأت‌های از هردو وزارت، برای تفکیک لایحه وظایف، امور ذاتی و تجهیزات قوای سرحدی به ولایات فرستاده شده تا بررسی‌هایی را در این زمینه انجام دهند.
قوای سرحدی و نظم عامۀ افغانستان بر اساس فرمان محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان باید به تشکیلات وزارت دفاع مدغم شود. این روند از هشتم ماه اسد آغاز شد و قرار است که تا دهم جدی به پایان برسد.

مشاهده در منبع اصلی