اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 12 جوزا , 1397

حکمتیار: بدیلی برای حکومت فعلی وجود ندارد

گلبدین حکمت‌یار رهبر حزب اسلامی افغانستان که در کابل سخن‌ می‌زد، می‌گوید باید برای تمام جریان‌های سیاسی مطرح در کشور حق نظارت در انتخابات داده شود و می‎‌افزاید که در حال حاضر بدیلی برای حکومت وحدت ملی ندارد.
گلبدین حکمت‌یار رهبر حزب اسلامی، در نشست خبری مشترک حزبش با کمیسیون مستقل انتخابات، ام‌روز( شنبه، ۱۳ میزان) تاکید کرد که انتخابات پیش‌رو باید در زمان تعین‌ شده آن برگزار شود و اضافه کرد که زمان برای تشکیل کمیسیون جدید انتخاباتی نیست و با همین ترکیب به برگزاری انتخابات آینده می‌رویم.
او گفت که حزب اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری آیندۀ کاندید مورد حمایت خود را خواهد داشت و یک‌بار دیگر خاطر نشان ساخت که رییس جمهور آیندۀ کشور کسی خواهد بود که حزبش از آن حمایت نماید.
آقای حکمت‌یار از مردم نیز خواست تا در انتخابات‌های آینده حضور گسترده داشته باشند و افزود که برای تمام افراد واجط شرایط در تمتم مناطق امن و ناامن زمینۀ رای دهی و حق رای فراهم گردد.
رهبر حزب اسلامی نیز دولت را خطاب قرار داده گفت که باید برای کمیسیون‌های انتخباتی تمام امکانات به شمول بودجه را مهیا سازد و علاوه کرد که خاطر کشورهای خارجی نیز می‌توانندکه در انتخابات آینده نظارت داشته باشند.
وی در بخش دیگر از سخنانش در مورد دوشاخه‌گی حزب اسلامی سخن‌زد و گفت که در افغانستان یک حزب اسلامی وجود دارد و آقای ارغندیوال نیز در تمام جلسات این حزب اشتراک می‌نماید و این را هم گفت که حکومت وحدت ملی با حزب ما توافق‌نامه انجام داده‌است.
او در ادامه از تمام احزاب سیاسی درکشور خواست تا زیر یک چتر جمع شوند تا از سوی در از بین بردن بحران کشور کمک کنند و از سوی دیگر مشکل‌های انتخابات آینده مرفوع گردد.
گفتنی‌ست که این گفته‌های رهبر حزب اسلامی افغانستان درحالی مطرح می‌شود که امین کریم یکی از اعضای ارشد آن حزب در جریان هفتۀ گذشته از مداخله‌ها در کمیسیون مستقل انتخابات انتقاد کرده و گفت که اگر این روند ادامه پیدا نماید، حکومت موقت ایجاد خواهد شد.
در پهلوی سخنان یکی اعضای حزب اسلامی، عطامحمد نور، والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسامی هم‌چنان به تازه‌گی در نشستی در هرات از رهبری فعلی کمیسیون‌های انتخاباتی به شدت انتقاد کرده و افزود که با این کمیسیون‌ها، رییس جمهور آیندۀ کشور واضح‌ست که رییس جمهور است.

مشاهده در منبع اصلی