اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 14 جوزا , 1397

مسوولان لیسه باختر قاتل پسر 17 ساله هستند

این بار نه طالب دست به کشتار زده است و نه داعش کسی را گردن زده است، انتحار و انفجاری هم نشده است؛ اینبار مسوولان یک مکتب در مزار شریف دست به جنایت هولناکی زدند و شاگردی را به دلایل غیر انسانی کشتند.

وابستگان احمد می گویند که احمد پیش از این به خانواده اش گفته بوده که آخر روزی از دست استاد شفیع که مسوول بخش ورزش و انتظامات لیسه عالی باختر است کشته خواهد شد.

احمد دو روز قبل موهایش را اصلاح می‌ کند و باشوق تمام کیف اش را برمی دارد و به مکتب می آید اما زمانیکه‌ استاد شفیع داخل صنف احمد می شود درحالیکه موهای احمد اصلاح شده بوده قصدا و خشونت بار با قیچی موهای سرش را به گونه ای چهار تراش می کند بعد از آن به تمام دانش آموزان اجازه بازی فوتبال را می دهد اما احمد را اجازه نمی‌ دهد که از صنف بیرون شود وقتی که دانش آموزان بعد از ختم ورزش شان می آیند می بیند که احمد کشته شده و جسد اش در داخل یکی از تشناب های مکتب انداخته شده است.

بعد از قتل احمد به پدرش که باشنده کارته جعفریه شهر مزار شریف است خبرداده می شود که پسر اش زوف نموده و عاجل خود را به لیسه باختر برساند وقتی که پدر احمد وارد مکتب می شود می بیند که پسرش زوف نکرده بلکه به قتل رسیده است.

پس از این رویداد مسوول امینتی بررسی هایش را در مورد چگونگی این قتل آغاز می‌ کند و شخصی به نام استاد شفیع مسوول بخش ورزش این مکتب که قاتل اصلی احمد است را دستگیر می‌ کنند و به مراجع ذی ربط تحویل می‌ دهند اما حالا وابستگان احمد و بعضی از شاگردان مکتب لیسه باختر مدیر مکتب و بعضی استادان دیگر را نیز به همکاری قتل احمد متهم می کند.

لیسه باختر از جمله لیسه های مشهور در ولایت بلخ است که تمام بخش های آن با کمره های مخفی مجهز می‌ باشد اما آنچه که قابل نگرانی و تعجب شده است این است که بخش از ویدیوهای گرفته شده از کمره های مخفی این مکتب که در همان لحظات که احمد به قتل می‌ رسد، حذف شده است و بخش دیگری که در آن احمد سالم و حیات دارد دیده می شود اما مدیر لیسه باختر که شخصی به نام افضل حشمت است گفته است که این دانش آموز به قتل نرسیده بلکه وی خودکشی نموده است.

پس از این رویداد جسد احمد برای بررسی طبی به نزد داکتران برده می شود پزشکان بعد از معاینات شان گفته است که چندین ضربه در قسمت گردن و پشت شانه و همچنان اثرات از خفه کردن در بدن احمد دیده می شود.ثاقب

مشاهده در منبع اصلی