اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

واکنش عبدالله به سخنان والی بلخ در هرات

سخنرانی های والی بلخ و همراهی اسماعیل خان با وی در هرات واکنش ریاست اجرایی را برانگیخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی روز جمعه 12 عقرب 96 در مراسم سالگرد مصطفی کاظمی و شماری از اعضای مجلس نمایندگان در تالار لوی جرگه در کابل خطاب به سیاسیون درخصوص پراکندگی ها در حکومت گفت: اگر با تفرقه، دوری و اختلاف بخواهیم بقیه راه را طی کنیم، فرصت را برای دشمنان مساعد ساخته ایم.

وی در خصوص آغاز تبلیغات انتخاباتی برخی از سیاسیون از جریان های سیاسی خواست تا در مسایل بزرگ ملی مسوولانه برخورد کنند و دراین خصوص اظهار کرد: بحث ها درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده، کاندید و کاندیدا شدن مشروع است و زمانیکه موقعش برسد هرکس حق دارد در چهارچوب قانون کاندید شود.

عبدالله همچنین به اینکه حکومت وحدت ملی به تعهدات اش در برابر مردم عمل نکرده است نیز اعتراف می کند اما تاکید دارد که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی باید بگونه ای برگزار شود که مورد قبول مردم باشد.

گفتنی است که عطامحمد نور، والی بلخ عصر روز سه شنبه 9 عقرب 96 به هرات رفت و در مراسم استقبال از وی در هرات به حکومت وحدت ملی درخصوص ناتوانی اش از تامین امنیت هشدار داد که با همراهی مردم این نظام را اصلاح می کنیم و یا آن را سقوط می دهیم.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی