اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 23 عقرب , 1397

مجلس نماینده گان هم خواهان آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی شد

مجلس نماینده‌گان از حکومت می‌خواهد تا در کمیسیون‌های انتخاباتی پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی اصلاحات بیاورد.
رییس مجلس نماینده‌گان روز شنبه(۱۳ عقرب) در نشست عمومی مجلس گفت که انتخابات پارلمانی یک امر پیش پا افتاده نیست، بل به ملت افغانستان تعلق دارد.
او گفت که شکایت‌های پیوسته در رابطه به برگزاری اننتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی وجود دارد و سران حکومت به خاطر احترام به حق مردم، این پروسۀ ملی و انجام مکلفیت، باید اصلاحات درست و بنیادی در کمیسیون‌های انتخاباتی روی‌دست بگیرند.
آقای ابراهیمی یادآور شد که باید انتخابات شفاف و سرتاسری و عادلانه در سال آینده برگزار گردد، چون بیش از این نماینده‌گان مردم نمی‌خواهند خود را به عنوان نمایندۀ مردم تحمیل کنند.
این در حالی‌ست که بحث مشکلات در کمیسیون‌های انتخاباتی اخیرا یک‌بار دیگر به بحث داغی در کشور تبدیل گردیده و نگرانی‌های زیادی در این مورد وجود دارد.
برخی از جهت‌های سیاسی می‌گویند که کمیسیون‌های انتخاباتی باید ملغا گردیده و دوباره با نظارت احزاب سیاسی کمشنران برگزیده شوند.
عطا محمد نور، والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی هفتۀ گذشته در ولایت هرات یک‌جا با محمد اسماعیل خان از رهبران جهادی تاکید کرد که باید کمیسیون‌های انتخاباتی ملغا شوند یا اصلاحات در آن به وجود آید.

مشاهده در منبع اصلی