اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 17 جوزا , 1397

غصب زمین از سوی افراد دولتی یا زورمند انجام می گیرد

نبود حاکمیت قانون، فساد در نهادهای دولتی و نیز مصلحت گرایی ها در بیشتر از یک دهه گذشته از علت های اساسی غصب زمین های دولتی و ایجاد شهرک های غیر قانونی در کشور گفته می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، منور شاه بهادری عضو مجلس نمایندگان در گفتگو با «محور» گفت: طبیعی است که این غصب زمین ها را افراد زورمند می کنند. افرادی که یا افراد مسلح غیر مسوول هستند یا اینکه برخی افراد دولتی هستند که در این مسایل دست دارند. در حکومت گذشته نتوانستیم از غصب زمین جلوگیری کنیم و درشرایط کنونی هم که هر روز با تهدیدات بلند امنیتی روبرو هستیم، غصب زمین برای این افراد راحت تر شده است. حکومت هم توانایی های لازم را برای جلوگیری از این کار به خرج نداده است.

وی، برای مبارزه با چنین اوضاعی بیان داشت: یک قانون واقعی در قبال افراد چنینی، افرادی که غصب اراضی و زمین های دولتی می کنند باید مشخص شود و همچنین وزارت زراعت و ریاست اراضی، اراضی را باید تفکیک کند. در گذشته متاسفانه در برابر قانون، یکی دو نفر باهم تبانی می کردند به نحوی که یکی متهم و یکی شاکی می شدند و به محکمه می رفتند و اینگونه زمین زراعتی را محکمه به نام آنها سند می زدند. این موارد باید شناسایی شود و برخورد جدی صورت بگیرد.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی