اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 8 جوزا , 1397

امنیت ملی: ۳۱ طالب مسلح کشته شدند

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر گزارشی از دست‌آوردهای فشردۀ نیروهای امنیتی در ۲۴ ساعت گذشته می‌گوید که در عملیات‌های مختلف نیروهای دولتی، ۳۱ طالب مسلح دولت کشته شده‌اند.
دفتر رسانه‌های ریاست عمومی امنیت ملی می‌گویند که ۳۱ طالب در ۲۹ عملیات نیروهای دولتی کشته،۱۲ زخمی و دست کم ۲۱ تن دیگر بازداشت شده‌اند.
ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان این را نیز گفته‌است که در یک‌شبانه روز گذشته، ۱۱ عملیات خاص، ۴ عملیات هوایی و ۱۴ عملیات مشترک توسط نیروهای دولتی راه‌اندازی شده که درجریان آن یک مقدار سلاح و مهمات نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده‌است.
از سوی هم، وزارت دفاع ملی افغانستان نیز در خبرنامۀ گفته که ۲۴ دهشت‌افگن در نبرد رودررو با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشته شده‌اند.
به اساس اطلاعات وزارت دفاع، عملیات‌های نیروهای دولتی در ولایت‌های غزنی، پکتیا، فراه، بلخ جوزجان، فاریاب، قندز، بغلان و هلمند راه‌اندازی که شده که طالبان تلفاتی را مقتبل شده‌اند.
در خبرنامه گفته شده که حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در اواخر از طریق هوا و زمین افزایش یافته و تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ پرواز هوایی در شماری از ولایت‌های افغانستان انجام شده‌‎اند.
وزارت دفاع علاوه کرده که در نتیجه پروازهای هوایی، ۴ ضربه به لانه‌های دشمن وارد گردیده، اما از تلفات نیروهای دولتی چیزی نگفته‌است.
به اساس اطلاعات خبرنامه، نیروهای دولتی درجریان‌های عملیات‌های شان توانسته که ۳۰ حلقه ماین را کشف و خنثی نمایند که در نتیجه از تلفات انسانی و مالی جلوگیری کرده‌است.
هرچند وزارت دفاع ملی می‌گوید که حمایت از نیروهای دولتی افزایش یافته، اما شماری از نیروهای نظامی در میدان‌های جنگ از نبود و سلاح و مهمات شکایت دارند.

مشاهده در منبع اصلی