اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

کشته شدن ۷ تروریست تاجیکستانی در انفجار ماین خود شان در بدخشان

مسؤولان در شمال افغانستان می‌گویند که ۱۰ تن از تروریستان تاجیکستانی گروه طالبان در انفجار ماین خود شان در ولایت بدخشان کشته و زخمی شده اند.
نصرت الله جمشیدی، سخن‌گوی قول اردو ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان می‌گوید که تروریستان، شهروندان تاجیکستان هستند و زمانی کشته‌ و زخمی شدند که می‌خواستند ماینی را در یک ولسوالی بدخشان جابه‌سازی کنند.
به اساس اظهارات آقای جمشیدی، افراد کشته و زخمی شده از جمله ماین‌سازان ماهر گروه طالبان بوده‌اند و قصد داشتند تا یک عدد میان بزرگ را به منظور فعالیت‌های تروریستی در ولسوالی وردوج ولایت بدخشان جابه‌جا نمایند.
سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گویند که از میان ۱۰ تن از تروریستان خارجی گروه طالبان، ۷ تن آنها کشته و ۳ نفردیگر شان شدید زخمی شده‌اند.
به اساس یک خبر دیگر از ولایت غزنی، نیروهای امنیتی در یک عملیات خاص توانسته‌اند که یک فرد کلیدی طالبان را دست‌گیر نموده‌اند.
فرمان‌دهی ۳۰۳ سپین‌زر با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که عبدالرحمن فزرند عبدالظاهر، باشنده قریه اسفند ده ولایت غزنی در یک عملیات خاص نیروهای مشترک پولیس ملی و امنیتی ملی بازداشت شده‌است.
این فرمان‌دهی از فرد دست‌گیر شده به عنوان یک عضو کلیدی طالبان یاد کرده و گفته‌است که در زیادترن کشتارهای افراد ملکی در ولایت غزنی نقش مهم داشته‌است.

مشاهده در منبع اصلی