اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 22 عقرب , 1397

مقام های افغانستان و بریتانیا روی روابط کابل و اسلام ‌آباد گفت و گو کردند

مقام‌های افغانستان و بریتانیا در یک دیدار دوجانبه روی روابط کابل و اسلام‌آباد گفت‌وگو کرده‌ و تاکید نموده‌اند که باید از فرصت‌های ایجاد شده توسط راه‌برد تازۀ امریکا در منطقه، استفاده با تدبیر صورت گیرد.
کاخ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان با توماس دریور، کمیشنر عالی بریتانیا برای پاکستان دیدار کرده و هردو طرف روی اوضاع منطقه، صلح و ثبات و روابط کابل و اسلام‌آباد بحث و تبادل نظر نموده‌اند.
به اساس خبرنامه، رییس جمهور گفته که راه‌برد تازۀ امریکا واقعا فرصت مناسبی ایجاد کرده و باید از آن استفاده هدف‌مند صورت گیرد.
وی تاکید بر ایجاد یک نقشۀ راه منظم با تشخیص هدف‌ها و اقدام‌های معین به خاطر صلح با پاکستان کرده و علاوه کرد که کشورش در این بخش آمادۀ هرگونه هم‌کاری می‌باشد تا روابط با کشورهای منطقه قابل پیش‌بینی و پای‌دار باشد.
از سوی، کمیشنر عالی بریتانیا برای پاکستان در دیدارش با رییس جمهور کشور، خاطر نشان ساخته که ما تلاش‌های خود را ادامه می‌دهیم تا از فرصت‌های ایجاد شده توسط راه‌برد تازه امریکا به خاطر صلح در منطقه استفاده اعظمی صورت گیرد.
وی نقش راه‌برد تازه امریکا برای منطقه مفید وقابل درک خوانده وافزود که باید بحث‌های همه جانبه به خاطر تامین صلح و ثبات در افغانستان استفاده شود.
این درحالی‌ست که روابط بین کابل و اسلام‌آباد از دو سال بدینسو به حالتی خوبی قرار ندارد و افزایش حمله‌های انتحاری و انفجاری در برخی مناطقی این دو کشور، بر افزایش تنش‌ها افزوده‌است.

مشاهده در منبع اصلی