اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

توافق مقام‌های افغان و روسیه بر مبارزه‌ی مشترک با تروریزم و قاچاق مواد مخدر

اطلاعات روز: مقام‌های حکومت افغانستان در دیدار با هیاتی عالی رتبه روسیه در کابل، روی مبارزه‌ی مشترک با تروریزم و قاچاق مواد مخدر در افغانستان تاکید کردند.
بر اساس خبرنامه‌یی که از سوی ارگ ریاست‌جمهوری منتشر شده، محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور و آقای نیکولای پتروشف، مشاور امنیت ملی روسیه باهیاتی همراه اش در کابل دیدار کرده است.
در خبرنامه آمده است که هر دو طرف روی تقویت روابط میان افغانستان و روسیه تاکید کرده و اعلام کردندکه در مبارزه علیه تروریزم مشترکآ کار می‌کنند.
هیاتی به منظور بحث و گفت‌وگو با مقام های افغان از روسیه به کابل آمده و در دیدار با آقای غنی گفته است که روسیه خواهان افغانستان باثبات بوده و آماده‌ی هر نوع همکاری در زمینه‌ی مبارزه با تروریزم با این کشور است.
آقای غنی نیز در این دیدار گفته است که هدف حکومت افغانستان تقویت روابط دو و چند جانبه میان افغانستان و روسیه است که این روابط به اساس منافع مشترک استوار است و افغانستان و روسیه برعلیه خطرات مشترک مبارزه می کنند.
وی افزود که تروریزم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای منطقه و جهان یک تهدید است و برای مبارزه با این پدیده به استراتیژی واحد نیاز است و با تروریزم باید بدون تفکیک مبارزه شود.
از سوی هم شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که مشاوران امنیت ملی افغانستان و روسیه روز گذشته در کابل، روی مبارز‌ه‌ی مشترک و دوام‌دار در برابر تروریزم و قاچاق مواد مخدر به توافق رسیدند.
در خبرنامه‌ی این اداره آمده است که نیکولای پتروشف، مشاور امنیت ملی روسیه به دعوت حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان روز گذشته(سه‌شنبه، ۹عقرب) به کابل سفر کرده است.
آقای حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با آقای پتروشف روی بررسی تهدیدهای امنیتی در افغانستان، بهبود و گسترش روابط میان افغانستان و روسیه بحث و گفت‌وگو کرده اند.

مشاهده در منبع اصلی