اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

آخرین آمار از تلفات حملۀ انتحاری روز گذشته در کابل

یک حمله کنندۀ انتحاری ناوقت روز گذشته، مواد انفجاری همراه‌اش را در سرک چهاردهم محمد وزیر اکبرخان از مربوطات حوزه دهم امنیتی شهر کابل انفجار داده که تلفاتی را نیز در پی داشته‌است.
وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که هدف حمله کنندۀ انتحاری ریاست روابط خارجی این وزارت بوده که مرد انتحاری به هدفش نرسیده‌است.
این وزارت در بارۀ تلفات این حمله انتحاری چیزی نمی‌گوید؛ اما مسؤولان در وزارت صحت عامه افغانستان می‌گویند که در این حمله، ۲۸ کشته و زخمی شده‌اند.
محمد اسماعیل کاووسی، رییس ارتباطات وزارت صحت عامه افغانستان دربارۀ اخرین آمار از تلفات حمله انتحاری روز گذشته می‌گوید که ۵ تن کشته شده که در بین کشته‌شده‌گان یک خانم نیز شامل است و ۲۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.
آقای کاووسی اطلاعات بیش‌تر در این مورد نمی‌دهد، اما نجیب‌ دانش، سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که در این حمله به نظامیان افغان تلفات وارد نشده‌است.
آقای دانش می‌گوید که در حمله انتحاری روز گذشته، تمام افراد کشته و زخمی شده، غیر نظامیان بوده‌ که مصروف کار وبار در آن ساحه بوده‌اند.
گفتنی‌ست که حمله انتحاری درست در مکانی رخ‌داده‌است که در آنجا چندین سفارت کشورهای خارجی موقعیت دارد و ورود فرد انتحاری کننده در چنین یک موقعیت دیپلماتیک، سوال‌های زیادی نزد مردم و آگاهان به وجود آورده‌است.
گروه دولت اسلامی یا داعش با نشر خبرنامه‌یی، مسؤولیت این حمله بر دوش گرفته‌است.

مشاهده در منبع اصلی