اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 4 جوزا , 1397

روسیه آماده گی خود را برای مبارزه با تروریزم در افغانستان اعلام کرد

مشاور امنیت ملی روسیه در یک دیدار با محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، آماده‌گی کشورش را در قسمت مبارزه با تروریزم در افغانستان اعلام کرده‌است.
این گفته‌های یک مقام بلند پایۀ روسی درحالی صورت می‌گیرد که مسکو در این اواخر از سوی بعضی از کشور منطقه و شماری از مقام‌های افغان، متهم به حمایت از هراس‌افگنی در افغانستان شده؛ هرچند این ادعا از سوی مقام‌های دولتی روسیه رد شده‌است.
کاخ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که رییس جمهور غنی با نیکولای پتروشف، مشاورامنیت ملی روسیه و هیئت همراه‌اش دیدار کرده و مقام‌های روسی در راستای مبارزه با تروریزم درافغانستان اعلام آماده‌گی کرده‌اند.
به اساس خبرنامه، در این دیدار هردو طرف، روی تقویت بیش‌تر روابط میان دو کشور، تهدید تروریزم و مبارزه با آن، هم‌کاری منطقه‌وی، اقتصادی و ترانزیتی صحبت کرده‌اند.
مشاور امنیت ملی فدارتیف روسیه هدف از سفرش را به کابل، گفت‌وگو با مقام‌های افغان و گسترش روابط میان کشور خوانده و افزوده که مسکو خواهان افغانستان با ثبات بوده و در این قسمت آمادۀ هرنوع هم‌کاری می‌باشد.
از سوی، آقای غنی ابراز امید واری کرد که سفر مشاور امنیت ملی روسیه سبب گسترش روابط بین دو کشور گردد و علاوه کرده که هدف ما تقویت روابط دو ویا چند جانبه بوده که براساس منافع مشترک استوار می‌باشد.
آقای غنی تاکید کرده که افغانستان با ثبات و مترقی به نفع کشورهای منطقه می‌باشد و افزود که کشورش در حال حاضر یک روابط قوی و مستحکم را با کشورهای منطقه در راستای مبارزه با ترویزم و هم‌کاری‌های اقتصادی و ترانزیتی ایجاد کرده‌است.
وی خاطر نشان ساخته که افغانستان درخط مبارزه با تروریزم‌است و این پدیده نه تنها برای افغانستان، بل‌که برای منطقه و جهان یک تهدید میان مدت‌ست که باید به خاطر از بین بردن آن مبارزه مشترک صورت گیرد.

مشاهده در منبع اصلی