اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

آمریکا حریفان خود را با طالبان و داعش درگیر کرد

سرمنشی ناتو، استولتنبرگ، می گوید که طالبان مسلح امسال در افغانستان در تمامی برنامه های شان برای سقوط ولایت ها و شهرهای بزرگ شکست خورده اند و افغانستان دیگر بهشت طالبان نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، رحمت الله بیژن پور آگاه مسایل سیاسی در برنامه «بازنگاه» در خصوص علت موضوع گیری جدید آمریکایی ها در برابر طالبان می گوید: ملت های اروپایی و مردم دانا و آگاه دنیا می دانند و از طریق احزاب خود اعتراض دارند که معمایی که در افغانستان است خسته کننده شده است. ما از چنین مبارزاتی در افغانستان هیچ نتیجه ای نمی گیریم. در القاعده اگر پنج میلیون فرد جنگی و ماهر هم می بود در این پانزده سال می شد آنها را از بین برد.

وی افزد: اما متاسفانه تعداد کمی انسان عقده ای سرگردان به نام طالبان در افغانستان وجود دارند اما چون اراده ای برای از بین بردن آنها وجود ندارد بلکه از آنها استفاده می شود این ماجرا پایان نمی یابد. این علایم نشان می دهد که آمریکایی ها بازی مشترکی را در منطقه به راه انداخته اند و همه حریفان منطقه ای را در این بازی درگیر کرده اند و می خواهند که این بازی ادامه داشته باشد. پشت این برنامه مقاصد اقتصادی آینده مطرح است.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی