اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 3 قوس , 1397

قرارداد ۷۹ پروژه‌ی انکشافی به ارزش ۳۰۵ میلیون افغانی امضا شد

اطلاعات روز: وزارت احیا و انکشاف دهات قرارداد ۷۹ پروژه‌ی توسعه‌یی در ۲۲ ولایت افغانستان را به ارزش ۳۰۵ میلیون افغانی با شوراهای انکشافی محلی، امضا کرد.
۹۰ درصد بودجه‌ی این پروژه‌ها از سوی دولت و بانک انکشافی آسیایی پرداخت می‌شود و ۱۰ درصد آن روستانشینان سهم می‌گیرند.
مجیب‌الرحمن کریمی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت احیا و انکشاف دهات در کنفرانس خبری‌یی که دیروز (سه‌شنبه؛ ۹ عقرب) برگزار شده بود، گفت این پروژه‌ها ۱۵۹ هزار و ۶۱۷ روز کاری ایجاد می‌کند که در کاهش بی‌کاری و فقر در روستاها تاثیرات مثبتی خواهد داشت.
وی افزود این پروژه‌ها در ولایت‌های بامیان، بدخشان، بغلان، بلخ، پکتیا، پکتیکا، پنجشیر، پروان، تخار، جوزجان، خوست، غزنی، سرپل، سمنگان، غور، قندهار، کابلف کاپیسا، کنر، لوگر، میدان وردک، و ننگرهار تطبیق خواهد شد.
وی اضافه کرد، شمار قراردادهای پروژه‌های عام‌المنفعه‌ی برنامه‌ی انسجام ساحه‌یی وزارت احیا و انکشاف دهات از دو سال گذشته تاکنون، به یک هزار و ۱۸ قرارداد می‌رسد.
آقای کریمی همچنان گفت که هزینه‌ی مجموعی این پروژه‌ها از دو سال بدین‌سو به بیشتر از ۵ میلیارد افغانی می‌رسد. همچنین برنامه‌ی ملی انسجام ساحه‌یی وزارت احیا و انکشاف دهات، نزدیک به ۱ میلیون روز کاری ایجاد کرده است. و نیز بیش از ۴ میلیون روستانشین از این پروژه‌ها بهره‌مند شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی