اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 23 عقرب , 1397

در زمستان شهروندان برق دومدار خواهند داشت

کابل/باختر/9 میزان
رئیس عمومی دافغانستان برشنا میگوید ، که پس از هفت سال شبکه دیزل جنراتور تره خیل در زمستان پیشرو فعال میگردد.
او که امروز در جلسه عمومی مسولان آن شرکت صحبت میکرد افزود ، این شبکه ظرفیت تولید 140 میگاوات برق دارد و با فعالیت آن مشترکین برق در کابل در ایام زمستان از برق دوامدار بهره مند خواهند شد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این اظهارات در حالی صورت میگیرد که اکثریت شهروندان کابل نسبت به پرچاوی های برق در برخی از مناطق شهر ابراز نگرانی میکند و مطرح میسازند که در زمستان ممکن این مشکل بیشتر گردد.
حمید الله یک تن از شهروندان کابل در این باره گفت : با توجه به پرچاوی های برق در کابل زمستان بدون برق در انتظار مردم است .
اما این گفته های انجنیر امان الله غالب رئیس عمومی شرکت برشنا نوید خوش برای انانی میباشد که نسبت به پرچاوی برق در کابل نگران هستنند .
او مطرح ساخته است : پس از هفت سال شبکه دیزل جنراتور تره خیل در ایام زمستان فعال میگردد و این موضع اسباب جریان برق دوامدار در زمستان فراهم میکند .
به همین  ترتیب  انجنیر امان االه غالب پس از ختم جلسه باخبرنگاران  مطرح ساخت که در ماه جاری به خاطر جلوگیری از پرچاوی ها به طور امتحانی پنجاه میگاوات برق وارداتی از ازبکستان شامل شبکه گردید.
وی افزود که برق ازبکستان نسبت به برق تاجکستان قیمت تر است اما شرکت برشنا به خاطر رفاهیت شهروندان این ضرر قبول کرد .
او گفت که وی با نصب ترانسفارمر های مولد  میزان مصرف برق  در ادارات دولتی تا ده میگاوات برق کاهش خواهد یافت .
به محاسبه وی در زمستان سالجاری تا دوصد میگاوات برق  شبکه برق کابل خواهد شد و این مساله میتواند از پرچاوی های دوامدار جلوگیری کند. بنا به بر آورد ها شهر کابل در فصل جاری به 350 میگاوات برق ضرورت دارد واین میزان در زمستان به دو برابر افزایش می یابد  . نازیلا عزیزی

مشاهده در منبع اصلی