اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

انفجار انتحاری در محله‌ دیپلماتیک کابل

انفجاری محله دیپلماتیک کابل را تکان داد. این انفجار حوالی ساعت ۴ عصر امروز به وقت محلی در یکی از جاده‌های “وزیر اکبرخان” کابل رخ داد و وزارت دفاع افغانستان گفته که این انفجار، انتحاری بوده است.
اسماعیل کاوسی، سخنگوی وزارت صحت/بهداشت افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون ۳ کشته از جمله یک زن و ۱۰ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. آمار کامل تلفات این انجفار تا هنوز مشخص نشده است. بشیر پیمان خبرنگار بی‌بی‌سی که در نزدیک محل انفجار بوده می‌گوید که این انفجار در داخل جاده ۱۴ وزیر اکبر خان رخ داد.
او می‌گوید که قبل از این انفجار یک امبولانس را نیروهای امنیتی در محل متوقف داده بودند ولی مشخص نیست که آیا همان امبولانس منفجر شده است یا خیر.خبرگزاری فرانسه گفته است که عامل این انفجار انتحاری فردی موتورسیکلت‌سوار بوده است. وزارت دفاع افغانستان گفته است که هدف این حمله ریاست ارتباطات خارجی وزارت دفاع افغانستان بوده است. او گفته که به کارمندان این وزارت اسیبی نرسیده است. تا اکنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است. در این جاده شماری از سفارتخانه‌های خارجی و ساختمان یک اداره مربوط وزارت دفاع افغانستان قرار دارد. این خبر تکمیل می‌شود

مشاهده در منبع اصلی