اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

قرارداد ۷۹ پروژۀ انکشافی برای ۲۲ ولایت افغانستان امضا شد

وزارت احیا و انکشاف دهات افغانستان طی نشستی امروز( سه‌شنبه، ۹ عقرب) ، قرارداد ۷۹ پروژۀ انکشافی را با شوراهای انکشافی محلی برای ۲۲ ولایت کشور امضا نمود.
مجیب الرحمن کریمی، سرپرست وزارت احیا و انکشاف در این نشست خبری، ارزش تمام پروژه‌ها را بیش از ۳۰۵ میلیون افغانی گفت و علاوه کرد که قرارست به اساس آن، نزدیک به ۱۶۰ هزار روز کاری برای کارگران کار ایجاد نماید.
بامیان، بدخشان، بغلان، بلخ، پکتیا، پکتیکا، پنجشیر، پروان، تخار، جوزجان، خوست، غزنی، سرپل، خوست، غزنی، سرپل، سمنگان، غور، کاپیسا، قندهار، کابل، کنر، لوگر میدان وردک و ننگرهار از جمله ولایت‌های اند که به اساس گفته‌های آقای رحیمی از این پروژه‌ها مستفید می‌شوند.
آقای کریمی نقش این پروژه‌ها را در کاهش فقر و بیکاری مفید خوانده و افزود که ۹۰ درصد بودجه قراردادهای سپرده شده توسط وزارت احیا وانکشاف دهات و بانک انکشافی آسیایی و ۱۰ درصد آن توسط مردم‌ محل پرداخت می‌گردد.
از سوی، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات گفت که با تکمیل شدن این پروژه‌ها، نزدیک به ۱۰ هزار باشنده‌‌گان قریه‌های ۲۲ ولایت کشور، بهره‌مند خواهند شد.
گفتنی‌ست که وزارت احیا و انشکاف دهات افغانستان قبل از این نیز ده‌ها قرارداد را به ارزش ده‌ها میلیون افغانستانی برای ۳۴ ولایت افغانستان با پیمان‌کاران به امضا رسانیده‌است.
به اساس یک برآورد وزارت انکشاف دهات، تنها این وزارت در دوسال گذشته، بیش از یک هزار قرارداد را با شورای انکشاف محلی به امضا رسانیده که هزینۀ مجموعی آن‌ها،به بیش از ده‌ها میلیون افغانی رسیده‌است.

مشاهده در منبع اصلی