اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

سه بمب گذار که قصد حمله های انتحاری و تهاجمی را داشتند بازداشت شدند

مسؤولان محلی ولایت ننگرهار از دست‌گیری سه بمب‌گذار خارجی و داخلی مخالفان مسلح دولت که قصد حمله‌های انتحاری و تهاجمی را در مرکز این ولایت داشته‌اند، خبر می‌دهند.
دفتر رسانه‌های والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای امنیتی ملی سه بمب‌گذار مخالفان مسلح دولت را دست‌گیر نموده که با استفاده از یک موتر، حمله انتحاری و انفجاری را در شهر جلال آباد انجام داده بوده‌اند.
دفتر رسانه‌های والی ننگرهار می‌گوید، بمب‌گذاران اعتراف کرده‌اند که طرح حمله‌های انتحاری و انفجاری در شهر جلال‌آباد را در آن سوی خط دیورند ریخته بوده‌اند.
به اساس خبرنامه، بمب‌گذاران مخالفان مسلح دولت از ناحیه سوم شهر جلال‌آباد زمانی دست‌گیر شده که قصد داشته‌اند با استفاده از یک موتر نوع کرولا، یک بار دیگر حمله‌های انتحاری و تهاجمی را در شهر جلال‌آباد راه‌اندازی کنند.
خبرنامه از بمب‌گذاران به نام‌های عبدالله باشندۀ ولایت قندهار، سید ابرار باشندۀ لغمان و نصیب‌الله از کویتۀ و باشندۀ اصلی چمن پاکستان یاد کرده‌است.
این دفتر افزوده‌است که نیروهای امنیتی ملی در این ولایت توانسته‌اند که از یک حمله انتحاری و تهاجمی جلوگیری و بمب‌گذاران را پیش از رسیدن به هدف شان دست‌گیر نمایند.
ننگرهار از جمله ولایت‌های هم‌مرز با پاکستان است که به اساس اظهارات مقام‌های امنیتی و محلی، افراد انتحارکننده از سوی خط دیورند به هدف انجام حمله‌های انتحاری وارد این ولایت می‌گردند.

مشاهده در منبع اصلی