اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

راهبرد آمریکا پای مداخله کشورها را بازتر می کند

این نشست ها و سفرهایی که در این اواخر برای صلح و مسایل افغانستان در کشورهای مختلف شکل گرفته است نه تنها گره گشای مسایل کشور نخواهد بود بلکه بر دامنه و وسعت ناهنجاری های کشور خواهد افزود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، احمدشاه یورش، فعال سیاسی در برنامه «راه حل» معتقد است راهبرد آمریکا فقط برای منافع خودشان طراحی شده و افزود: در طول پانزده سالی که از نظام جدید می گذرد سفرهای متعددی از سوی رییس جمهورهای ما به پاکستان انجام گرفت اما نتوانستند پاکستان را سرجای خود بنشانند و از مداخلات خصمانه شان در امور کشور باز دارند.

وی افزود: پس در این کوتاه مدت هم طرح تازه ترامپ نمی تواند حلال مشکلات در افغانستان باشد. این طرح و استراتژی ترامپ نه تنها به صلح و ثبات در افغانستان کمک نمی کند بلکه سایر کشورها را در این منطقه وا می دارد که بیشتر از پیش به مداخلات شان در افغانستان ادامه دهند.

یورش در خصوص نتیجه راهبرد آمریکا گفت: امروز گروه های متخاصم جنگ در افغانستان با حمایت و عقبه قدرت هایی مانند آمریکا و روسیه وارد کارزار افغانستان شده اند. این خود می رساند که طرح تازه آمریکا به جز تامین منافع راهبردی خودشان چیز دیگری در قبال نخواهد داشت.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی