اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 10 قوس , 1397

مدیریت ترافیک پایتخت از وزارت داخله به شهرداری کابل انتقال یافت

مسؤولیت مدیریت ترافیک کابل به اساس یک تفاهم‌نامه از وزارت امور داخله به شهرداری کابل انتقال یافت.
قرارداد این انتقال، پس از چاشت روز دوشنبه(۸ عقرب) با حضور سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی، ویس احمد برمک سرپرست وزارت داخله و عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شهرداری کابل به امضا رسید.
ویس احمد برمک، وزیر داخله در نشست خبری به همین مناسبت گفت که مدیریت ترافیک شهر کابل جز ساختار ریاست عمومی ترافیک افغانستان و وزارت داخله و پولیس است، اما از شهردار کابل که در راس بورد مشترک نهادهای دخیل در این پروسه‌است، فرمان خواهند گرفت.
در همین حال سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی و مسکن گفت که پروسۀ انتقال مدیریت ترافیک یک موضوع بسیار کلان و مهم است و یک حرف عادی نیست.
آقای نادری گفت هدف این است که چگونه بتوانیم یک خدمت درست را به ملت افغانستان عرضه کنیم و مهم نیست مدیریت این روند پیش کی‌ست، بل مهم این است که چگونه به شهروندان خدمات درست عرضه شود.
در همین حال عبدالله حبیب‌زی گفت که در شهر کابل مشکلات بزرگی وجود دارد که یکی از آن ترافیک است و باعث شده چالش‌های زیادی در این سکتور نیز وجود داشته باشد و ازدحام بیش از حد در شهر، محیط زیست را آلوده کرده‌است.
شهردار کابل گفت که یک پلان استراتیژیک قبلا در این زمینه تهیه شده که مورد تایید شورای عالی شهری قرار گرفته تا خدمات ترافیکی شهر کابل در چارچوب آن، معیاری شود.
به گفتۀ آقای حبیب‌زی، وسایل و تجهیزات کافی و آموزش را برای ترافیک فراهم خواهند کرد و از لحاظ تخنیکی، تمام نیازمندی‌های ترافیکی تشخیص و حل خواهد شد.
این در حالی‌ست که یکی از جدی‌ترین مشکلات شهری در کابل، ترافیک است و این روزها شهروندان با انوع مختلف مشکلات، از جمله ازدحام سردچار اند.

مشاهده در منبع اصلی