اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

حکومت نگذارد قندوز لکه ننگ بر پیشانی اش شود

فقر و تنگدستی همه مردم قندوز را فرا گرفته است تا امنیت جانی نیاید نمی توان روی امنیت اقتصادی مردم بحث کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، غلام ربانی ربانی، عضو شورای ولایتی قندوز، در گفتگو با "محور" درخصوص حمله طالبان بر پوسته های شاهراه قندوز-خان آباد و کشتار 13 سرباز پوسته گفت: طالبان از ترس حملات هوایی شبانه به پوسته های شاهراه حمله کرند و تنها یک تن موفق به فرار شد و در این حمله هیچگونه کمک و همراهی با سربازان صورت نگرفت.

ربانی می گوید: عدم اکمال و نرسیدن نیروی کمکی حرف نو و جدیدی نیست و بارها پوسته های نیروهای امنیتی بدست مخالفین افتاده و آنان یا کشته و یا به اسارت گرفته شده اند.

عضو شورای ولایتی قندوز، پاکسازی نشدن این ولایت را از بی توجهی حکومت می داند و اظهار می کند: در طی سقوط های قندوز، رییس جمهور به قندوز آمد و وعده کرد که یک وجب از این ولایت را هم به طالبان نمی دهد اما این وعده ها هرگز عملی نشد.

وی تصریح کرد: صدایم سر حکومت وحدت ملی و بزرگواران در راس وزارت های جنگی است که یکبار دیگر نگذارند سناریوی سقوط قندوز تکرار شود وگرنه چهار نفری که در قندوز مانده اند شاید این ولایت را رها کنند و یا هم بمیرند که اگر این اتفاق بیافتد یک بدنامی و لکه ننگ است که بر پیشانی رییس جمهور و رییس اجرایی و تاریخ حکومتداری آنان خواهند ماند.

با وجود اینکه تجارت و بازرگانی در قندوز روزی زبانزد خاص و عام بود، این عضو شورای ولایتی این ولایتی می گوید که فقر و تنگدستی مرم قندوز را فرا گرفته است. تا امنیت نیاید نمی توان روی امنیت اقتصادی مردم قندوز بحث کرد و منطق اقتصاد در قندوز فراموش شده است.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی