اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

ابراهیمی: حکومت هرچه زود به غایلۀ سرپرستی در وزارت ها پایان دهد

مجلس نماینده‌گان به ادامۀ پافشاری‌های بی‌تاثیرش روی معرفی اعضای کابینه از سوی حکومت، یک‌بار دیگر خواهان نامزدوزیران گردید.
عبدالرؤوف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان در نشست امروز این مجلس گفت که در مورد عدم معرفی وزیران هیئت اداری مجلس در دیدار با رییس جمهور و رییس اجرایی حکومت وحدت ملی تقاضا به عمل آورد که مطابق قانون، به سرپرستی و به این غایله، نقطۀ پایان گذاشته شود.
او گفت که هم حضوری و هم با مکتوب به این موضوع تاکید کرده‌اند و رییس جمهور دو هفته پیش وعده داده بود که هفتۀ قبل نامزدوزیران معرفی می‌گردند، اما هنوز خبری از آن نیست.
این در حالی‌ست که از حدود ۹ ماه به این‌طرف شماری از وزارت‌خانه‌ها توسط سرپرستان مدیریت می‌شوند و با تقاضاهای پی‌هم پارلمان، حکومت تا به حال نامزدان را برای گرفتن رای به مجلس نفرستاده‌است.
در همین رابطه شماری از نماینده‌گان باور دارند که صلاحیت و جای‌گاه پارلمان با توجه به اقدامات حکومت و تنش‌هایی که در مجلس وجود دارد، متزلزل شده‌است.
غلام حسین ناصری، یکی از اعضای مجس خطاب به رییس گفت که هیچ جای‌گاه حقوقی، قانونی و موردی ندارد و امروز مجلس نماینده‌گان به اندازۀ کفش کهنه هم ارزش ندارد.

مشاهده در منبع اصلی