اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

قادری: حملات مخالفین مسلح در ولسوالی تگاب بدخشان عقب زده شد

مقام‌های فرقه ۲۰ پامیر در زون شمال‌شرق کشور از پاک‌سازی برخی قریه‌جات ولسوالی تگاب بدخشان از وجود مخالفان مسلح حکومت توسط نیروهای مشترک افغان خبر می‌دهند.
برید جنرال نورالله قادری قوماندان فرقه ۲۰ پامیر در زون شمال‌شرق به رادیو آزاد گفت که نیروهای مشترک دولتی در ولسوالی تگاب بدخشان روز گذشته حمله‌ای گستردۀ مخالفان مسلح حکومت را در این ولسوالی به عقب زدند و به دست آوردهای خوب نایل شدند.
وی گفت:
"دشمن می‌خواست که بار دیگر در ولسوالی تگاب بدخشان ناامنی ایجاد کند و زندگی مردم را نا آرام کند، اما نیروهای مشترک افغان حملات دشمن را عقب زدند و دشمن با متحمل شدن تلفات از منطقه پا به فرار گذاشت و فعلاً وضعیت کاملاً در ولسوالی بدخشان نورمال است و در حالِ حاضر در این ولسوالی دشمن وجود ندارد."
آقای قادری افزود که نیروهای مشترک دولتی بر علاوه عقب راندن عناصر ضد دولتی، قریه‌جات کَورِی، مکتب کَورِی، دوآبی، کفترخانه، خَورُک و منطقه‌ای رباط این ولسوالی را از وجود مخالفان مسلح حکومت تصفیه و تلاشی کرده‌اند.
اما مخالفان مسلح حکومت تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.
ولسوالی تگاب بدخشان یکی از ولسوالی‌های نا امن این ولایت شمرده می‌شود و مخالفان مسلح حکومت برخی اوقات حملات تهاجمی و تعرضی‌شان را بالای این ولسوالی از استقامت ولسوالی یُمگان بدخشان راه اندازی می‌کنند.

مشاهده در منبع اصلی