اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 10 قوس , 1397

انفجار دو موتر بمب‌ گذاری شده جان نزدیک به ۲۵ تن را در سومالیا گرفت

در انفجار دو موتر بمب‌گذاری در نزدیک دو ساختمان مهم دولتی در پایتخت سومالیا، نزدیک به ۲۵ تن کشته شده‌اند.
به اساس گزارش خبرگزاری رویترز، انفجار بمب‌های کارگذاری شده در دو موتر، در نزدیک کاخ ریاست جمهوری و ساختمان سابق مجلس آن کشور رخ داده و گزارش شده‌ که دست‌کم ۲۳ تن کشته شده‌اند.
مقام‌های پولیس در سومالیا با تایید این روی‌داد‌ها، علاوه می‌کنند انفجار نخست پیش روی هوتلی که نزدیک کاخ ریاست جمهوری بوده رخ‌‎داده که تعداد زیادی از قربانیان این رخ‌داد، نیروهای امنیتی بوده‌اند.
مقام‌های پولیس گفته‌اند که نیروهای امنیتی زمانی کشته شده‌ که مسؤول تامین امنیت بخش خارجی هوتل را که در نزدیک کاخ ریاست جمهوری موقعیت داشته، بر دوش داشته‌اند.
هرچند گزارش‌های وجود دارد که یک تن از اعضای مجلس نماینده‌گان سومالیا نیز دربین کشته شده‎گان انفجار در نزدیک مجلس سنا است، اما تا هنوز توسط منابع رسمی تایید نشده‌اند.
رویترز گزارش داده که مسؤول دو انفجار مرگ‌بار را در سومالیا گروه تروریستی الشباب به دوش گرفته و این گروه تروریستی ادعا کرده که سران حکومت آن کشور را هدف قرار داده‌است.
گروه تروریستی الشباب گفته که در هوتلی که انفجار صورت گرفته، وزیران کابینۀ دولت سومالیا و نیروهای پولیس وجود داشته که هدف قرار گرفته‌است.
گفتنی‌ست که قبل از این نیز، گروه الشباب، همچو حمله‌های تروریستی را در این کشور راه‌اندازی کرده که در نیتجه ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی