اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

وزارت داخله فساد و چنددسته گی در قراردادهای اعاشۀ پولیس را می پذیرد

جنرال مراد علی مراد، معیین ارشد وزارت امور داخله می‌پذیرد که در قراردادهای اعاشۀ پولیس فساد و چنددسته‌گی وجود دارد.
آقای مراد که از طعام‌خانۀ وزارت امور داخله دیدار می‌کرد، یادآور شد که اعاشۀ نیروهای پولیس در همه ولایت‌ها باید یک‌سان باشد.
به گفتۀ وی، از چندماه به این‌طرف برخی از قراردادی‌های پولیس به خاطر نداشتن صداقت در اعاشه و تکمیل‌کردن تحکیمات پاس‌گاه‌ها و پای‌گاه‌های نیروهای امنیتی مورد بازپرس قرار گرفته‌اند.
معیین اشرد وزارت داخله می‌گوید برخی از این قراردادی‌ها، با نرساندن مواد غذایی تلاش دارند تا بالای وزارت داخله فشار وارد کرده از بررسی فرار نمایند.
مراد علی مراد فساد در عقد این قراردادها و چنددست شدن آن به قراردادهای کوچک را از عمده‌ترین مشکلات در اعاشۀ نیروهای امنیتی عنوان کرد.
او می‌گوید که تمام قراردادی‌ها بازنگری و بررسی خواهند شد و اگر در رسانیدن خوراک نیروهای پولیس طبق شرط‌نامه اجراآت نکرده باشند، مورد تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.
این در حالی‌ست که وزارت امور داخله یکی از وزارت‌خانه‌هایی با موجودیت بیش‌ترین فساد در آن به حساب می‌آید و رهبری حکومت نیز به این مسئله تاکید کرده‌است.
چندی پیش محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان وزارت داخله را قلب فساد عنوان کرد و سپس ویس احمد برمک، سرپرست این وزارت نیز فساد در این وزارت را شرم‌آور خوانده به مبارزه با آن تاکید کرد.

مشاهده در منبع اصلی