اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 4 قوس , 1397

افغانستان در مسابقه بین المللی دوش ماراتون به مقام نخست دست یافت

کابل باختر 7 عقرب
سومین دور مسابقات بین المللی دوش "ماراتون" در ولایت بامیان با قهرمانی کشور افغانستان دیروز به پایان رسید.
سومین دور مسابقات بین المللی دوش ماراتون با شرکت ورزشکاران از کشورهای مختلف دنیا و ولایت‌های افغانستان در مرکز بامیان به فاصله ۴۲ کیلومتر برگزار شد، که در پایان محمد کریم یاقوت از پکتیا توانست مقام اول را کسب کند.
جمز بیگن، رئیس ماراتون افغانستان در مورد این مسابقه گفت: این مسابقات در دو بخش برگزار شد که در بخش اول به فاصله ۱۰ کیلومتر که ۲۴۰ نفر شرکت کرده بودند و در بخش ماراتون ۱۵۰ نفر اشتراک کردند. در این مسابقات تعداد زیادی از کشورهای مختلف دنیا شرکت کردند همین‌طور تعداد زیادی از دختران و پسران جوان از ولایت‌های مختلف افغانستان نیز شرکت داشتند، تمام آن‌ها برای صلح، زنان و مردم افغانستان دویدند.
در این مسابقه ۲۰ ورزشکار از کشورهای امریکا، انگلستان، آسترالیا، فرانسه، کانادا، ولز، تایوان، ایران، چک و روسیه نیز شرکت داشتند که در پایان این مسابقات کریم از افغانستان توانست مقام اول را کسب کند همین طور دیوید فیلد از آسترالیا و حسین از افغانستان توانستند مقام‌های دوم و سوم را به‌دست بیاورند.
سومین دور مسابقات بین المللی دوش ماراتون با همکاری اداره محلی بامیان، حمایت مالی شرکت مخابراتی اتصالات و توسط رضاکاران از کشورهای مختلف جهان با هدف صلح، تشویق ورزشکاران و جذب گردشگران خارجی در ولایت بامیان راه اندازی شده بود.فرشته ذهاب

مشاهده در منبع اصلی