اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

افغانستان باز هم بازنده است

سفر رییس جمهور غنی به هندوستان شاید در میان شکل گیری تعاملات کلان اما پیچیده و چالش زا برای افغانستان در اوج تنش ها میان کابل و اسلام آباد چه تبعاتی خواهد داشت؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، معین معین استاد دانشگاه در برنامه «حاشیه خبر» در خصوص کشیده شدن پای هند در مساله افغانستان بیان داشت: در خصوص استراتژی آمریکا هم این کشور در این مورد با افغانستان هیچ مشورتی نداشته است. در همین استراتژی وقتی که آمریکا به هندوستان به عنوان یک شریک استراتژیک فراخوان می دهد که در امر مبارزه با تروریزم در افغانستان بیایید آیا دولت افغانستان به این فکر نکرده است که این موضوع پر از تنش است. افغانستان در اینجا چه مداخله ای داشته است؟ اگر شریک بوده است که باید تبیین می کرد که این استراتژی شما در فلان زمینه برای ما مشکل ساز است.

وی افزود: باید از آمریکایی ها می پرسیدند که آیا شما این را در نظر گرفته اید که اگر پای هند در این استراتژی کشیده شود پای ما هم کشیده می شود و در اینجا تنش خلق می شود و افغانستان آسیب می بیند و هندوستان آسیب نمی بیند؟ در این مورد باز هم این افغانستان است که بازنده است.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی