اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 جوزا , 1397

کشته شدن ده ها جنگجوی طالب در نبرد با نیروهای امنیتی

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که ده‌ها دهشت‌افگن درنبرد رویارویی با نیروهای دولتی افغان در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر افغانستان کشته شده‌اند.
دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای دولتی در نبرد رویارویی شان با طالبان توانسته که ۵۹ تن از آنان را هلاک، ۱۵ نفر دیگر شان زخمی و بازداشت نمایند.
به اساس اطلاعات وزارت دفاع، عملیات‌های نیروهای دولتی درولایت های لوگر، غزنی، ارزگان، بلخ، جوزجان، فاریاب، قندز، بغلان، کابل و هلمند راه اندازی شده بوده‌اند که طالبان تلفاتی زیاد را نیز متقبل شده‌اند.
در خبرنامه آمده که درجریان عملیات‌های نیروهای نظامی و امنیتی، یک مقدار صلاح و مهمات و چندین عراده موتر سایکل نیز از بین شده‌اند.
وزارت دفاع این را نیز گفته‌است که حمایت از نیروهای دولتی و دفاعی درکشور افزایش یافته و دست کم ۲۲ عملیات‌ خاص و تصفیوی با ۷۳ پرواز هوایی به خاطر هم‌کاری با نیروهای امنیتی انجام شده‌اند.
این وزارت گفته‌است که در نتیجۀ پروازهای هوایی، ۱۱ ضربه به لانه‌های دشمتن وارد گردیده‌است، اما از تلفات نیروهای دولتی در جریان این عملیات‌ها چیزی نگفته‌است.
تلفات دهشت‌افگنان از سوی وزارت دفاع درحالی اعلام می‌گردد که مسؤولان در شمال افغانستان با نشر بیانیه گفته‌اند که در جریان دو هفتۀ، نزدیک به ۲۰ تن از اعضای طالبان، در ولایت جوزجان به پروسۀ صلح پیوسته‌اند.
باید خاطر نشان ساخت که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان هم‌چنان با نشر گزارشی از دست‌‌آوردهای فشردۀ نیروهای امنیتی و دفاعی گفته که در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۲۶ طالب کشته و نزدیک به ۵۰ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی