اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

فرمانده فرودگاه قندهار در هنگام قاچاق پول به خارج از کشور بازداشت شد

فرمان‌دهی امنیه ولایت قندهار از بازداشت فرمان‌ده فرودگاه بین المللی قندهارئخبر می‌دهد که می‌خواست ده‌‌ها میلیون ریال سعودی را به خارج از کشور به طور غیرقانونی انتقال دهد.
ضیا درانی، سخن‌گوی پولیس قندهار می‌گوید که فرمان‌ده فرودگاه بین‌المللی قندهار شام روز پنج‌شنبه توسط نیروهای پولیس درهنگام انتقال بیش از ۵ میلیون ریال سعودی به خارج از کشور دست‌گیر شده‌است.
آقای درانی می‌گوید که سمونوال اسدالله، فرمان‌ده فروگاه قندهار این پول را می‌خواست به دوبی انتقال دهد که توسط نیروهای پولیس دست‌گیر و درحال حاضر در توقف پولیس به سر می‌برد.
در عین حال آقای درانی تاکید کرده که موضوع قاچاق پول توسط فرمان‌ده فرودگاه در روزهای آیندۀ نزدیک روشن خواهد شد و افزوده فرمان‌ده پولیس قندهار شخصا مسؤول بررسی این قضیه می‌باشد.
آقای سمونوال اسدالله، فرمان‌ده فرودگاه قندهار در حالی با ۵٫۵ میلیون ریال سعودی از سوی پولیس دست‌گیر می‌شود که هیچ مقامی حق ندارد که با بیش از ۲۰ هزار دالر پول نقد از این فرودگاه به خارج از کشور سفر نماید.
این درحالی‌ست که به تازه‌گی مسؤولان امنیتی در ولایت هرات نیز گزارش داده بوده‌اند که فرمان‌ده فرودگاه هرات به اتهام قاچاق مواد دست‌گیرد شده‌است.
جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات در جریان ماه سنبله دست‌گیری عبدالحی رسولی، فرمان‌ده پولیس فرودگاه را تایید کرده و گفته بود که جهت تحقیق بیش‌تر به کابل فرستاده شده‌است.
وی متهم به قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از فرودگاه هرات به خارج از کشور بوده‌است.

مشاهده در منبع اصلی