اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

قومندان میدان هوایی کندهار به اتهام قاچاق پول بازداشت شد

مقام‌های امنیتی ولایت کندهار می‌گویند شام روز پنج‌شنبه سمنوال اسدالله، قومندان پولیس سرحدی میدان هوایی این ولایت زمانی دستگیر شد که تلاش می‌کرد تا ۵.۵ میلیون ریال سعودی را از کشور خارج سازد.
مقام‌های امنیتی ولایت کندهار می‌افزایند که تحقیقات در مورد انتقال غیرقانونی پول از سوی قومندان پولیس سرحدی میدان هوایی این ولایت تا دو روز آینده تکمیل خواهد شد.
څارمن ضیا درانی، سخنگوی پولیس کندهار در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا گفت قومندان امنیه کندهار شخصأ، قضیۀ قومندان پولیس سرحدی میدان هوایی کندهار را بررسی می‌کند.
څارمن درانی، افزود" سمونوال اسدالله همراه با ۵.۵ میلیون ریال سعودی دستگیر شد که تلاش می‌کرد در یک طیاره به دوبی انتقال کند که از سوی پولیس سرحدی دستگیر شد و اکنون در زندان است".
به گفته آقای درانی، تا دو روز آینده روشن خواهد شد که این پول متعلق به کی است؟ و به چه هدفی به دوبی انتقال داده می‌شد؟.
او، گفت اگر در گذشته نیز این گونه انتقالات انجام شده باشد، در جریان تحقیقات افشا خواهد شد.
امنیت میدان هوایی بین‌المللی کندهار به گونۀ مشترک از سوی پولیس سرحدی و یک کمپنی خارجی امنیتی به گونۀ قراردادی، تأمین می‌شود.
احمدالله فیضی، رئیس میدان هوایی بین‌المللی کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت "افغانستان عضویت سازمان میدان‌های هوایی بین‌المللی "ای کاو" را دارد و براساس آن هیچ فرد نمی‌تواند که بیش از ۲۰ هزار دالر پول نقد را با خود به خارج از کشور انتقال دهد".
آقای فیضی، افزود که پیش از این چنین قضیه‌یی در میدان هوایی بین‌المللی کندهار رخ نداده بود.

مشاهده در منبع اصلی