اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 28 عقرب , 1397

وزارت سرحدات : 384 نزاع و جنجال های محلی را در سطح کشور حل کرده ایم

کابل باختر 4 عقرب
معین وزارت سرحدات و قبایل میگوید آن وزارت غرض حل مشکلات جاری در کشور به خصوص منازعات قومی خود را متعهد میداند و در جریان سه سه سال گذشته بیش از ۲۷۰ مورد نزاع وجنجال های محلی، از طریق شوراهای قومی حل وفصل نموده است.
به گزارش آژانس باختر، محمد یعقوب احمدزی معین وزارت سرحدات و قبایل امروز در یک نشست خبری گفت که 
"وزارت امور سرحدات وقبایل در سه سال اخیر، ۷۴۳ جرگه را که در آن بزرگان قومی، علما وروحانیون اشتراک کرده اند، درسراسر کشور برگزار کرده است".
این جرگه ها زیر عناوین دفاع از سرحدات، نقش علما ومتنفذین قومی در مبارزه با تروریزم، حمایت از تلاش ها برای ایجاد وحدت ملی، جلوگیری از خشونت ها علیه زنان، جلوگیری از قاچاق مواد مخدر، هماهنگی شوراهای قومی، تشریح استراتیژی ملی دولت وبرنامه های وزارت امور سرحدات وقبایل؛ برگزار و این وزارت توانسته است ۳۸۰ شورای قومی را که ۲۷۴ شورای آن در ولایات و۱۰۷ شورا در مرکز فعالیت می کنند، ثبت وراجستر نماید. به گفته ی او از طریق این شوراها ۳۸۴ مورد نزاع وجنجال های محلی حل وفصل شده است.
وزارت امور سرحدات در جریان سه سال اخیردست آوردهای در زمینه جذب دانش آموزان از مناطق سرحدی ونا امن کشور داشته است. براساس گزارش معین وزارت امور سرحدات وقبایل، ۱۱۸۱۴ دانش آموز از مناطق سرحدی ونا امن کشور در لیسه های سه گانه رحمان بابا، خوشحال خان وپیرمحمد کاکر در کابل جذب شده اند. ختم/عبدالخالق

مشاهده در منبع اصلی