اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 8 جوزا , 1397

انتقاد از بی تفاوتی حکومت نسبت به ناامنی های فراه

جمیله امینی رییس شورای ولایتی فراه با اشاره به شدت حملات طالبان در نقاط مختلف در فراه گفت: در ماه گذشته با وجود بیجاشدن صدها خانواده در فراه و ولایات هرات، نیمروز، کندهار و کابل به دلیل افزایش ناامنی‌ و حملات طالبان در نقاط مختلف فراه اگر دولت مرکزی از نیروهای امنیتی در فراه حمایت نکند ادامه این ناامنی‌ها در این ولایت، فراه از کنترول دولت خارج خواهد شد.
وی افزود: در یک ماه گذشته تاکنون در چندین حمله پی در پی طالبان مسلح حدود 30 عسکر پولیس و اردوی ملی کشته و زخمی شده است سقوط وُلسوالی شیب کوه برای چند ساعت به دست طالبان و حملات مختلف طالبان بر بیش از 10 پُسته امنیتی خود سبب نگرانی‌های آنها شده است.
حیم الدین ریگوال رییس اداره مهاجرین در فراه گفت: شمار بیجا شده گان در فراه افزایش چشمگیری داشته است، در ماه گذشته بیش از 600 خانواده در مرکز و وُلسوالی‌های مختلف فراه خانه‌هایشان را ترک و به مناطق امن پناه بردند.
مسئولان امنیتی در فراه از وجود سلاح های روسی در اختیار طالبان خبرمی‌دهند و ایجاد پُسته‌های متعدد در مسیر شاهراه فراه – ابونصر فارابی از سوی طالبان و باجگیری از دریوران و تجار در این مسیر نگرانی‌های اعضای شورای ولایتی و مسوولین در فراه را ۲ چند کرده است.

مشاهده در منبع اصلی