اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 14 جوزا , 1397

تجلیل از روز ملل متحد در دانشگاه کابل

از روز جهانی ملل متحد در کابل تجلیل شد.
در این محفل که به ابتکار اتحادیه دانشجویان دانشگاه کابل برگزار گردیده بود، رییس دانشگاه کابل، معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ، نمایندگان سازمان های بین المللی، نمایندگان مردم در شورای ملی و دانشجویان دانشگاه کابل اشتراک نمودند.

داکتر سجادی، نماينده مردم در پارلمان و ریيس دانشگاه خاتم النبيين در سخنان کوتاه، ضمن تاکید بر نقش سازمان ملل در فراهم سازی زمینه های گفتگو و همکاری در مورد جایگاه جوانان و دانشجویان در سازمان های بین المللی و سازمان ملل متحد صحبت نموده و تاکید داشتند که تجربه سازمان های بین المللی و همکاری های جهانی فرصتی است که ما باید برای عبور از عقب ماندگی و نیل به توسعه و انکشاف استفاده نماییم.

به گفته دکتر سجادی، تجربه توسعه و پیشرفت در جهان غرب نشان داد که توسعه و پیشرفت جز از طریق تحول و انقلاب علمی و فرهنگی میسر نخواهد بود.
نماینده مردم در پارلمان کشور، فرهنگ سنتی و قبیلوی را مانع اصلی ترقی و پیشرفت عنوان نموده و بر نقش جوانان و دانشجویان در عبور از فرهنگ پس مانده قبیلوی و ترویج فرهنگ مدرن و خردگرایی متناسب با ارزشهای اسلامی تاکید نمودند.

وی مهم ترین چالش حکومت داری در افغانستان را حصارهای تنگ و پس مانده سیاست قبیلوی عنوان نموده و تاکید نمودند در جهان امروز تنها با ظرفیت و توان علمی جوانان می توان مسیر روشن و همراه با توسعه را پیمود و شاهد جامعه آباد و آزاد بود.

حمیده مطهری

مشاهده در منبع اصلی