اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 12 جوزا , 1397

دهلی و واشنگتن نگران تر از کابل در مساله هراس افکنی

هراس افکنان نگرانی مشترک کابل، واشنگتن و دهلی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، سوشما سواراج، وزیر خارجه هند در دیدار صبح چهارشنبه 3 عقرب 96 خود با وزیر خارجه آمریکا در دهلی می گوید که کشورش به برگزاری نشست سه جانبه با واشنگتن و کابل با موضوع افغانستان توافق کرده است.

سواراج با بیان اینکه کشورش از ادامه خشونت های هراس افکنانه در افغانستان بشدت نگران است افزوده است که "تداوم خشونت ها نشانه این است که هراس افکنان لانه های امن دارند، از اینرو با تیلرسون توافق کرده ایم بگونه مشترک کار کنیم و نگذاریم هیچ کشوری به پناهگاه امن هراس افکنان تبدیل شود و کشورهای حامی را نیز مسوول نگاه داریم."

وزیر خارجه آمریکا نیز بار دیگر یاد آور شد که شبکه‌های هراس‌افکن درحال گسترش نیروها، افزایش قدرت و قابلیت‌های نظامی خود در پاکستان هستند. این موضوع می‌تواند یک تهدید برای ثبات پاکستان باشد که هیچ کس از آن سود نخواهد برد و از اینرو نابودی این شبکه‎ها به سود همه است".

تصمیم وزیران خارجه هند و آمریکا از برگزاری نشست سه جانبه در حالی مطرح می شود که یک روز قبل از دیدار این دو، محمد اشرف غنی در هند بسر می برد و با وزیر خارجه و نخست وزیر این کشور دیدار داشت اما از برگزاری این نشست چیزی نگفت.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی