اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 16 جوزا , 1397

بزرگ داشت ازخدمات علمی و ادبی پوهاند محمد ناصررهیاب درهرات

شهرهرات 3 عقرب باختر
از خدمات علمی وادبی پوهاند محمد ناصر رهیاب در مراسم رونمایی کتابش تحت عنوان سامان گرایی در نوشتار دانشگاهی در پوهنتون هرات تجلیل به عمل آمد.
در این همایش که  باحضور هیئت رهبری جمعی از استادان و محصلان پوهنتون هرات برگزارشد، پوهندوی دکتور عبدالله فایز از کانون دانشجویان جوان تشکر نمود و گفت: تحقیق و پژوهش زوایا و نکات تاریک و مبهم قضایای مجهول جامعه را روشن و اسباب تکامل و توسعۀ فکری جوامع را فراهم میسازد.
دوکتور فایز افزود: " پوهنځی ادبیات و علوم بشری میتواند نقطۀ وصل حلقات علمی-ادبی در پویایی دانش ادبی روز باشد و گامهای متینی در بالندگی افکار و احساسات ملی و وطندوستی بردارد.
همچنان پوهنوال داکتر خلیل احمد آذر رئیس پوهنځی طب وپوهندوی دکتور محمد داوود منیر استاد پوهنحی  ادبیات ضمن یادآوری سبک نگارشی و جایگاه ادبی استاد رهیاب ؛وی را از چهره های شناخته شده ادبیات معاصر افغانستان خواندند.
درعین حال پوهاند رهیاب ضمن سپاسگزاری از انجمن دانشجویان جوان در برگزاری محفل وکسانیکه در چاپ کتاب همکاری نموده اند خواهان تلاش مضاعف در اعتلای دانش ادبی از طریق پژوهشهای علمی و دامنه دار فعالان ادبی در سطوح بلند ادبیات معاصر افغانستان و جهان گردید.
گفتنیست: " آثاری از استاد رهیاب به نامهای سبک شناسی، سپیده دم داستان نویسی، گره بر باد مزن و نقد ادبی به نشر رسیده است.ختم/ابوی

مشاهده در منبع اصلی