اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 30 عقرب , 1397

سینا وردک خانمی که وجود فزیکی نداشت اما خبر مرگش بسیاری را شوکه کرد

از یکی دوروز به این‌طرف، شهروندان افغانستان در شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، تویتر و انستاگرام به خاطر خبر مرگ خانمی اظهار تاسف می‌کنند که اصلا وجود ندارد.
یک شخصیت جعلی به نام سینا وردک از مدت چند‌سال به این‌طرف در شبکۀ اجتماعی فیسبوک فعالیت می‌کرد وتوجه خیلی از کاربران را به خودش جلب کرده بود.
سینا وردک جعلی در این صفحه خودش را استاد یکی از دانش‌گاه‌ها در ایالات متحدۀ امریکا معرفی کرده بود و علاقه‌مندانش نیز به او افتخار می‌کردند که یک افغان با چنین شخصیتی وجود دارد.
اما واقعیت این بوده که این حساب فیسبوکی از جای نامعلومی مدیریت می‌شده و فردی که خودش را سینا وردک معرفی کرده نیز مشخص نیست و تصویرها هم تقلبی بوده‌اند.
اخیرا یک فیسبوک جعلی دیگر که خودش را خواهر سینا وردک به نام نیلوفر وردک معرفی کرده، خبر مرگ این خانم مجازی اولی را اعلام نموده‌است.
این فیسبوک جعلی دیگر به نام نیلوفر وردک گفته‌است که خواهرش سینا به خاطر بیماری سرطان جان سپرده‌است.
جالب اما این است که یکی از روزنامه‌ها نیز با تاثر فراوان و سرخط درشت خبری را نشر کرده که یکی از چهره‌های علمی وردک چشم از جهان پوشید.
در واقعیت تصویرهایی که به نام سینا وردک در فیسبوک به نشر می‌رسید مربوط به یک خانم عربی بوده که به نام خودش معرفی می‌کرد.
این خانم عربی باشندۀ اصلی امارات متحدۀ عربی بوده و نام اصلی‌اش نیز صالح حمده‌است، نه سیما وردک.
با این حال، به نظر می‌رسد این فرد مجهول احساسات جمعی از شهروندان افغانستان را برانگیخته و عواطف خیلی‌ها را با چنین کاری، تحریک کرده‌است.

مشاهده در منبع اصلی