اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 30 عقرب , 1397

نشست عمومی مجلس به خاطر تشنج معاون اول و نماینده گان برهم خورد

به ادامۀ روزهای پرتنش در مجلس نماینده‌گان، روز چهارشنبه نیز درگیری شماری از نماینده‌گان با معاون اول مجلس، فضا را متشنج کرد و به پایان بی‌نتیجۀ نشست عمومی امروز نماینده‌گان انجامید.
همایون همایون، معاون اول مجلس که به خاطر ادعاهای اخیرش در مورد فساد گسترده در پارلمان خبرساز شده، امروز اتهام‌های از سوی برخی از وکلا بالایش مطرح شد.
همایون پیش از این خواهان پی‌گرد پروندۀ فساد گسترده در پارلمان شده و با رییس و دیگر نماینده‌گان به خاطری که از دادستانی این قضیه را پس گرفتند، درگیر بود که اخیرا خودش به غصب یک مارکیت متهم شد اما آن را رد کرد.
گل پاچا مجیدی در نشست امروز گفت که همایون همایون و لالی حمیدزی به زور وارد تلویزیون پارلمان شده و به اجبار اسنادی را از آرشیف تلویزیون مجلس نماینده‌گان با خودشان برده‌اند.
به گفتۀ آقای مجیدی، این دو تن دو شب پیش ساعت ۱۱ بجۀ شب با افراد مسلح وارد شده و اسنادی را از آرشیف تلویزیون مجلس نماینده‌گان با خودشان برده‌اند.
او این کار معاون اول را خلاف اخلاق و قانون خوانده گفت که تصویرهای ویدیویی این صحنه وجود دارد و باید دادستانی آن را بررسی نماید.
اما معاون اول مجلس نماینده‌گان با آن‌که رفتنش به تلویزیون مجلس را تایید کرد، برخورد اجباری و گرفتن سندها از طریق زور را رد نمود.
آقای همایون گفت گل پاچا مجیدی به خاطری چنین اظهارات را مطرح می‌کند که موتر معاونیت اول را از پیشش گرفته و یک سال از موتر معاونیت اول استفاده می‌نمود.
ولی برخورد لالی حمیدزی نسبت به این مسئله متفاوت‌تر از معاون اول بود، چون او به طرف گل پاچا مجیدی حمله‌ور شد تا با او درگیری فزیکی انجام دهد که نماینده‌گان مانعش شدند.
هرچند به شمول رییس مجلس، برخی از نماینده‌گان از این اقدام آقای لالی انتقاد کردند اما این درگیری فضای مجلس را بیش‌تر متشنج ساخت و عبدالرؤوف ابراهیمی ختم جلسه را اعلام داشت.

مشاهده در منبع اصلی