اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 عقرب , 1397

۲۹۶ پروژه عام‌المنفعه در تخار به بهره برداری سپرده شدند

مسئولان ریاست احیاء و انکشاف دهات ولایت تخار می‌گویند که این اداره در ده ماهِ سال مالی در مرکز و ۱۶ ولسوالی این ولایت کار ۲۹۶ پروژه عام‌المنفعه را تکمیل و به بهره برداری سپرده‌اند.
انجنیر صبغت‌الله نظری رئیس این اداره امروز چهارشنبه سوم عقرب به رادیو آزادی گفت که این پروژه‌ها بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون افغانی هزینه برداشته اند.
وی افزود:
"بیشتر پروژه‌های ما در سکتور ترانسپورت، آب آشامیدنی صحی، ایجاد مراکز فروش محصولات زراعتی و صنایع دستی، احیاء باغداری و احداث ۸ هزار باغ انار در ولسوالی‌های ینگی قلعه و دشت قلعه و در تمامی ولسوالی‌های تخار فعالیت ما انجام یافته و هنوز هم ادامه دارد."
بر بنیاد گفته‌های آقای نظری، آنان در سال روان در سطح تخار کار تطبیق ۳۸۴ پروژه انکشافی را آغاز کردند که از این میان کار ۸۸ پروژه دیگر آن در سال آینده تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهند شد.
آقای نظری گفت که هزینه این پروژه‌ها را وزارت مالیه، بانک انکشافی آسیایی، بانک جهانی و کشور جاپان پرداخته و از این پروژه‌ها بیش از ۷۰ هزار نفر مستفیده شده‌ و برای صدها تن از باشنده‌گان این ولایت زمینه کار نیز مساعد شده‌است.
بر اساس معلومات اداره احیاء و انکشاف دهات تخار، سال گذشته نیز در سطح این ولایت ۳۶۴ پروژه انکشافی به بهره برداری سپرده شد و از آن ده‌ها هزار باشنده‌گان این ولایت مستفید شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی