اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 24 عقرب , 1397

واکنش سخت عبدالله به تهدید نبیل

هیچ فعال سیاسی نباید تشویش داشته باشد که از وسایل حکومتی خلاف قانون برای تهدید و خاموش ساختن صدایش استفاده می شود و به هیچ مقامی اجازه نمی دهیم خارج از چهارچوب قانون دست بکاری بزند که جنبه تهدید برای نهادها را داشته باشد.

چندی پیش رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی در صفحه شخصی اش نوشت که از سوی رییس فعلی امنیت ملی در اول ماه میزان سال جاری پیامی تهدید آمیز مبنی بر توقف فعالیت جریان سیاسی موسوم به محور مردم دریافت کرده است که درغیر اینصورت بخاطر افشا سازی سال گذشته از اسناد استخباراتی آی اس ای در تشدید حملات انتحاری و انفجاری برای وی پرونده سازی می شود. هرچند که رییس امنیت ملی تاکنون در اینباره اظهار نظری نکرده است اما رییس اجرایی کشور در نشستی با محوریت دسترسی به اطلاعات به این مورد واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی صبح امروز چهارشنبه 3 عقرب 96 در نشست دسترسی به اطلاعات گفت: اینکه خبری از رسانه ای پخش شود و یکی از مقام ها به آن رسانه تلفن تهدید آمیز بزند قابل قبول نیست و اجازه آن را نمی دهیم.

رسانه ها آزادی کامل دارند و در هر گوشه ای و از هر سطحی که این اتفاق می افتد ما را در جریان قرار بدهند.

رییس اجرایی حکومت بیان کرد: اگر در رساندن صدا مردم کوتاهی کنیم، معنایش این است که قربانی مردم برای حق شان بیهوده است و آنانیکه می خواهند حق مردم را تلف کنند در صف حق ایستاده اند. آزادی بیان یک دستاورد مهم است که مردم بخاطر آن قربانی داده اند و آن نباید قربانی سلیقه های شخصی و پول خواص شود.

وی، درخصوص فعالیت های سیاسی احزاب و گروه ها در کشور اظهار کرد: فعالیت های سیاسی در کشور ما ناشی از شرایط کشور است همانطور که در داخل نظام و هر صفی که بارومند به نظام است تفاوت در نظرات وجود دارد که طبیعی است اما همه منافع مشترک داریم و به آن پایبند هستیم.

داکتر عبدالله افزود: نباید از نهادهای سیاسی برای تهدید جریان های سیاسی استفاده کنیم و اگر کوچکترین نشانه ای دیده شود خلاف تمام تعهداتی است که داشته ایم و داریم. فعالیت های سیاسی در چهارچوب قانون اساسی حق مردم است و همه با هر پیشینه ای که داشته اند می توانند بدون استفاده از خشونت و پایمال کردن قانون اساسی، فعالیت سیاسی داشته باشند.

این مقام کشور تصریح کرد: هیچ فعال سیاسی نباید تشویش داشته باشد که از وسایل حکومتی خلاف قانون برای تهدید و خاموش ساختن صدایش استفاده می شود و هیچ مقامی حق ندارند خارج از چهارچوب قانون بکاری دست بزند که جنبه تهدید برای نهادها داشته باشد.

رییس اجرایی با تاکید بر وحدت اظهار کرد: همه در حفظ سلامت کشور، حفظ حقوق مردم و حفظ تمامیت ارضی مسوولیت مشترک داریم و در یک کشتی نشسته ایم، وضعیتی نیست که اهل رسانه یک طرف بروند، مردم یک طرف و نظام و حکومت طرفی دیگر.

وی بار دیگر به همسایگان کشور اطمینان داد که هیچ خطری از جانب افغانستان آنها را تهدید نمی کند و افزود:آرزوی مردم این کشورتامین صلح عادلانه است تا در فضایی آرام با هم و با دیگران زندگی کنند و از اینرو توقع روابط دوستانه متقابل با کشورهای همسایه را نیز دارند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی