اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 29 عقرب , 1397

۱۰۴ دهشت افگن در نبرد با نیروهای دولتی کشته شدند

مسؤولان مطبوعاتی در وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گویند که در عملیات‌های گوناگون نیروهای دولتی در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر کشور، ۱۰۴ دهشت‌افگن کشته شده‌اند.
دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که تمام دهشت‌افگنان داعش و طالب در نبرد با نیروهای دولتی کشته و دست‌کم بیش از ۴۰ تن دیگر زخمی و بازداشت شده‌اند.
به اساس اطلاعات وزارت دفاع، عملیات‌های نیروهای دولتی در ولایت‌های ننگرهار، غزنی، لوگر، میدان وردک، ارزگان، زابل، قندهار، نیمروز، غور، بلخ، جوزجان، فاریاب، قندز، بغلان و هلمند راه‌اندازی شده بوده‌اند که تروریستان تلفات سنگینی را متحمل شده‌اند.
به بر بنیاد خبرنامه، در یک‌شبانه‌روز گذشته، ۳۸ عملیات خاص و تصفیوی‌ پلان‌شده با ۱۰۷ پرواز هوایی به‌خاطر سرکوب هراس‌افگنان در ۱۳ ولایت افغانستان راه‌اندازی شده بوده‌اند.
وزارت دفاع تاکید کرده‌است که در نتیجه پروازهای هوایی ۹ ضربه به لانه‌های دشمن وارد شده‌، اما از تلفات نیروهای دولتی در عملیات‌های شان چیزی نگفته‌است.
به اساس یک بیانیه دیگر وزارت دفاع، نیروهای اردوی ملی در نقاط مختلف کشور، ۴۴ حلقه ماین‌های مختلف‌النوع را کشف و خنثی نمایند.
بر بنیاد‌های خبرنامه‌های وزارت دفاع ملی تلفات نیروهای دولتی در جریان هفتۀ جاری افزایش یافته و تنها این وزارت روز گذشته گفته بود که نیروهای دولتی توانسته‌اند که در نبرد های رویارویی با دهشت‌افگنان، بیش از ۱۰۰ تن شان را هلاک نمایند.
در عین‌حال، سخن‌گوی وزارت دفاع نیز تاکید کرده که حمایت‌های زمینی و هوایی در این اواخر از نیروهای نظامی افزایش یافته‌است.

مشاهده در منبع اصلی