اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 15 جوزا , 1397

یک تن از طراحان اصلی حملات تروریستی شبکه حقانی در شهر کابل بازداشت گردید

کابل 2 عقرب   باختر
موظفان ریاست عمومی امنیت ملی دیروز یکتن از طراحان اصلی حملات تروریستی شبکه حقانی را از شهر کابل بازداشت کردند .
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی به آژانس باختر، ملا سور گل مشهور به مولوی بشیر موسهی یک تن از اعضای مهم گروه طالبان ، همکار سازمان استخبارات I.S.I، شبکه حقانی و القاعده می باشد .
وی  مدت 12 سال پسین ضمن آنکه در حملات گوناگون دست داشته است ، همچنان، پیوسته در انتقال و اعزام افراد انتحاری به شهر کابل سهم ویژه داشته که از اثر آن تلفات سنگین بر تاسیسات عام المنفعه و خصوصی وارد گردیده است. اخیراً مولوی بشیر توسط ریاست عمومی امنیت ملی گرفتار گردیده است.
او بر علاوه فعالیت های تخریبی و تروریستی مسلحانه بر پوسته های امنیتی ، افراز کمین بر قطار ها و فرش ماین در مسیر نیرو های دولتی به اجرای حملات انتحاری ، انفجاری و اختطاف سرمایه داران و شهروندان خارجی مبادرت ورزیده است که بعد از انجام فعالیت ها، خود را در مربوطات ولسوالی خروار ولایت لوگر و یا میدان وردگ مخفی می نمود. نامبرده یک شخص ، بی رحم ، مزدور و وابسته به سازمان استخباراتی پاکستان ISI بوده و با شبکه حقانی نیز روابط نزدیک داشته است.
همچنان اوبا گرفتن مبلغ یک و نیم میلیون کلدار از یک جنرال پاکستانی جبهه جدید را تحت نام جبهه خالد بن ولید ایجاد نموده بود.
گروپ های تروریستی تحت امر ملابشیر در ولایات مختلف قرار ذیل می باشد :
مولوی نافذ سر گروپ ا5 نفری در ولایت لوگر
مخلص سر گروپ 20 نفری مسلح در ولسوالی موسهی کابل
میوند سر گروپ 10 نفری در لسوالی خروار ولایت لوگر
مولوی عابد قوماندان 80 نفری مسلح در گردیز و زرمت ولایت پکتیا
کارمران سر گروپ 7 نفری در مرکز ولایت خوست
ریحان سر گروپ 30 نفری در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر

مشاهده در منبع اصلی