اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

رییس جمهور غنی و وزیر خارجۀ امریکا به هند سفر می‌ کنند

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان و رکس‌ تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا به روز سه‌شنبه به هند سفر می‌نمایند.
وزارت امور خارجه هند در بیانیه‌یی گفته‌ که قرارست، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان فراد( سه‌شنبه، ۲ عقرب) به دهلی نو سفر ‌نماید.
هدف از این سفر رییس جمهور غنی گفت‌وگو با مقام‌های هندی مبنی بر مبارزه مشترک علیه هراس‌افگنی و تامین امنیت در افغانستان و منطقه گفته شده‌است.
به اساس بیانیه‌یی وزارت امور خارجه هند، دعوت محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به دهلی‌نو از سوی مقام‌های هندی صورت گرفته و قرارست با ارشدترین مقام‌های آن کشور دیدار نماید.
وزارت امور خارجه هند در این مورد جزئیات بیش‌تر نه داده‌است و ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز تا به حال در مورد سفر آقای غنی به آن کشور چیزی نگفته‌است.
این درحالی‌ست که گفته می‌شود رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه امریکا نیز به هند سفر می‌نماید و روی تحولات که در منطقه به وجود آمده‌ با مقام‌های هندی بحث‌ و گفت‌وگو ‌نماید.
گفتنی‌ست که این هنوز معلوم نیست که رییس جمهور افغانستان هم‌چنان با وزیر امور خارجه امریکا دیدار می‌نماید یا خیر.
باید خاطر نشان ساخت که پس از اعلام راه‌برد تازۀ امریکا در افغانستان و کشورهای آسیای جنوبی، هند یکی از کشورهای در منطقه است که مورد توجه واشنگتن در قبال حل جنگ افغانستان قرار گرفته‌است.
رییس جمهور امریکا در هنگام اعلام راه‌بردش نیز هند را یکی از کشورهای متحدش خواند و بالای پاکستان از بهر جادادن به گروه‌های هراس‌افگن تاخت.

مشاهده در منبع اصلی