اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

۱۸ طالب در یک ولسوالی غزنی کشته و بازداشت شدند

دفتر رسانه‌های وزارت امور داخله افغانستان از کشته شدن ۵ طالب و دست‌گیری ۱۳ تن دیگر شان در یک ولسوالی ولایت غزنی خبر می‌دهد.
دفتر رسانه‌های وزارت امور داخله با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که نیروهای قطعات خاص پولیس ملی عملیات مشترکی را با نیروهای ماموریت حمایت قاطع در ولسوالی ناوه ولایت غزنی راه اندازی کرده بودند.
خبرنامه افزوده که عملیات نیروهای دولتی در روستای سپینه‌غندی و تنکی در یک مخفی‌گاه طالبان در ولسوالی ناوه ولایت غزنی راه‌اندازی شده بود که ۵ طالب کشته شده‌اند.
در عین حال خبرنامه علاوه کرده‌است که ۱۳ طالب دیگر نیز توسط نیروهای امنیتی با نیروهای حمایت قاطع، دست‌گیر شده‌ و یک مقدار سلاح و مهمات نیز به دست آنان آمده‌است.
باید خاطرنشان که د رجریان عملیات‌های نیروهای دولتی افغان و نیروهای حمایت قاطع در غزنی، دو پولیس نیز زخمی شده و بر مردم محل آسیبی نرسیده‌است.
گروه طالبان تا هنوز در مورد بازداشت افراد شان توسط نیروهای امنیتی افغان چیزی نگفته‌اند.
ولسوالی ناوه و اندر ولایت غزنی از جمله ولسوالی‌ها ناامن این ولایت اند که طالبان در این دو واحد اداری دست به حمله‌های تروریستی می‌زنند.
گروه طالبان در جریان هفتۀ گذشته، حمله‌های انتحاری و تهاجمی شان‌را بالای فرمان‌دهی امنیه ولسوالی اندر غزنی راه‌اندازی کرده‌اند که در نتیجه شماری از سربازان کشته و زخمی شده‌اند.
شماری از نماینده‌گان مردم غزنی در شورای ملی نیز ام‌روز دو‌شنبه از وضعیت بد امنیتی در ولسوالی اندر حکایت کرده‌ و افزوده‌اند که اگر به این ولسوالی توجه نشود، شاهد سقوط آن به زودی خواهیم بود.
 

مشاهده در منبع اصلی