اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 27 عقرب , 1397

غنی: دست ما همچنان دست صلح است

صلح با عزت و پایدار خواست اساسی مردم است و در روز غم، پیام صلح پیامی بزرگ است.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور روز یکشنبه 30 میزان 96 در دیدار با بزرگان و نمایندگان شورای ولایتی پکتیا گفته است که اگر تروریستان فکر می‌کنند که با انجام اعمال شوم‌ این ملت را به تضرع وا می‌دارند، این فکر را از سر‌شان بیرون کنند.

غنی بیان کرده است که اگر بحث اراده صلح و تطبیق آن است از طریق مذاکرات بین‌الافغانی با حزب اسلامی به نتیجه رسیدیم و برای حل مشکلات راه بهتر و مفید مذاکرات بین‌الافغانی است. مشکلات را از راه منطق حل کرده و بگونه هدفمند حرکت می‌کنیم، دشمنان این فکر را که می توانند مردم را پراکنده بسازند از سر دور کنند چراکه توپ و طیاره هم نتوانست ما را از هم جدا کند.

رییس جمهور در این دیدار از مسوولین و منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی و رهبری سالم و تلاش های قوماندان قول اردوی پکتیا قدردانی کرده و افزوده که براساس خواست مسوولین، ولایت پکتیا به درجه اول صعود کرد، بشمول سرک زرمت، شش سرک دیگر که پیشنهاد شده بود، بازسازی می‌شود و ولسوالی زرمت به دو ولسوالی تقسیم خواهد شد.

وی همچنین هدایت داد تا 36 باب مکتب در این ولایت اعمار شود و در سال آینده بشمول بند مچلغو کار دو بند دیگر نیز آغاز شود و نیز حکم ایجاد شفاخانه ساحوی را نیز منظور کرد.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی