اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 14 جوزا , 1397

عقد قراردادها به ارزش ۳۵ ملیون افغانی در نزدهمین نمایشگاه زراعتی کابل

اطلاعات روز: وزرات زراعت، آبیاری و مالداری، برگزاری نمایشگاه‌ سه روزه‌ی زراعتی بین‌المللی کابل را پردست‌آورد خوانده و می‌گوید طی این سه روز قراردادهایی به ارزش ۳۵ ملیون افغانی عقد شده است.
درخبرنامه‌ی که وزارت زراعت امروز (یک‌شنبه؛ ۳۰ میزان) منتشر کرده آمده است، طی سه روز میان متشبثان خصوصی، بازرگانان، دهقانان و صنعت‌کاران کشور به ارزش ۳۵ ملیون افغانی قرارداد عقد شده است.
براساس خبرنامه در بخش محصولات زراعتی و مالداری ۲۳ قرارداد به ارزش بیش از ۳۱ ملیون افغانی عقد شده است که شامل فروشات زعفران، گیاهان طبیعی، میوه‌‌ی خشک، روغن زیتون و ماشین چوچه‌کشی می‌شود.
خبرنامه افزوده در این نمایشگاه محصولات زراعتی و صنایع دستی زنان در ۲۴۰ غرفه جا داده شده بود که در مجموع نزدیک به ۲.۲ ملیون افغانی فروشات داشته است.
در بخش صنایع دستی زنان نیز سه قرارداد به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار افغانی عقد شده است. همچنین طی این سه روز، نزدیک به یک و نیم ملیون افغانی بابت کرایه‌ی غرفه‌ها بدست آمده است.
نمایشگاه زراعتی بین‌المللی کابل سال دو مرتبه در آغاز و در نیمه سال به ابتکار وزارت زراعت ، آبیاری و مالداری در بادام باغ کابل برگزار می‌شود.

مشاهده در منبع اصلی